До Юр’ївки приходить вода

Використання води є однією з найважливіших потреб людини, а за настання літньої спеки питання водопостачання постає особливо гостро. Але, як то кажуть, проблему краще вчасно попередити, ніж ліквідувати.

Так і сталося. 14 грудня 2016 року на адресу селищного голови Юр’ївської селищної ради надійшло колективне звернення жителів вулиць Центральної та Східної смт. Юр’ївка щодо проведення центрального водопроводу та встановлення колонки загального користування, оскільки частина водоспоживачів бере воду з центрального водопроводу, що знаходиться в центрі селища, долаючи при цьому відстань до двох кілометрів. Під даним зверненням свої підписи поставили 46 жителів селища, які у своєму зверненні зазначили: «Ми, виборці, одночасно й водоспоживачі та мешканці вулиць Центральної та Східної, з великою надією звертаємось до Вас, Володимире Івановичу, що ви не залишите нас наодинці з нашою бідою, а як наш обранець, громадянин і громадський діяч, як патріот нашого селища, якому не байдужі долі сотні жителів селища, докладете всі свої знання, вміння, досвід і хист до виконання нашого прохання, а ми, як ваші виборці, будемо всіляко Вас підтримувати у Вашій нелегкій праці на благо нашої громади і України». Дане питання щодо проведення центрального водопроводу та встановлення колонки загального користування було розглянуто на засіданні 13 позачергової сесії селищної ради сьомого скликання та внесено до Плану реалізації стратегічного розвитку Юр’ївської селищної ради на 2017 рік.

Навесні, при настанні сприятливих погодних умов, дані роботи в смт. Юр’ївка розпочалися. Було проведено заміну частини водогону, встановлено колонку та облаштовано місця проведення земельних і ремонтних робіт. В травні роботи було завершено.

Загалом по селищу Юр’ївка працюють 5 колонок загального користування, за споживання води з яких селищна рада компенсує КП «Юр’ївський ККП» щомісяця близько 1,5 тис. грн.

В червні до селищного голови Юр’ївської селищної ради звернулися вчителі, жителі будинку № 110 по вулиці Центральній смт. Юр’ївка з питанням водозабезпечення їхніх осель, які внаслідок аварійної ситуації залишились зовсім без води. Роботи з ремонту водопроводу велися під особистим контролем та за участі селищного голови Володимира Довбиша. Для відновлення водопостачання було проведено заміну 50 м водогону, що дало змогу відновити постачання води. Жителі цього будинку висловили велику подяку селищному голові за оперативне вирішення та ліквідацію даної проблеми.

Питання безперебійного забезпечення мешканців селищної ради водою останнім часом є дуже актуальним, як і питання усунення аварій мереж, які все частіше виникають через застаріле обладнання. Водопровідні мережі в смт. Юр’ївка збудовані ще в 1982 році. За 35 років їхньої експлуатації, жодного капітального ремонту не проводилося. Житлово-комунальне господарство працює в напруженому режимі, тому й неодноразово виникають аварійні ситуації на мережі. До Юр’ївської селищної ради надходять звернення від користувачів житлово-комунальних послуг з проханням проведення ремонтних робіт по відновленню водопровідних мереж та покращення якості надання послуг. Капітальний ремонт водопровідних мереж значно покращив би умови проживання населення селищної ради, особливо молоді, молодих сімей та дітей.

З цією метою розроблено проект «Водопровідні мережі смт. Юр’ївка – реконструкція (І, ІІ черга)», загальна кошторисна вартість будівництва якого в цінах 2016 року складала 1445,764 тис. грн і проект «Водопровідні мережі смт. Юр’ївка – капітальний ремонт (вул. Набережна, вул. Кірова, вул. Запорожченко)», кошторисна вартість якого в цінах 2013 року складала 665,327 тис. грн. Але, як завжди, основною проблемою є відсутність фінансового ресурсу.

Але маємо надію, що поступово всі проекти будуть реалізовані, а життя звичайних виборців буде побудоване не тільки на постійних сподіваннях, а й на комплексному вирішенні основних проблем територіальної громади.

Секретар Юр’ївської селищної ради І.Г. Потєєва

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *