До уваги пенсіонерів!

Новомосковське об’єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області надає консультації на нижчезазначені питання, які часто задають пенсіонери в приймальні громадян нашого управління.

Я дружина померлого громадянина із числа ліквідаторів ЧАЕС 1 категорії, інваліда 1 групи, інвалідність і смерть пов’язані з виконанням обов’язків військової служби з ліквідації наслідків на ЧАЕС, маю посвідчення дружини померлого військовослужбовця. Чи маю право на призначення пенсії померлого військовослужбовця (повторно шлюбу не брала)?

Листом Міністерства оборони було підтверджено, що виходячи з норм ст.5 ЗУ «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» військовозобов’язані в період призову на військові збори не набувають статусу військовослужбовців.

Оскільки Ваш чоловік був призваний на військові збори для участі в ліквідації наслідків ЧАЕС, тобто він не набув статусу військовослужбовця, підстав для призначення Вам пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до Прикінцевих положень Закону «Про загальнообов’якове державне пенсійне страхування».

У квітні 2017 року мені виповнюється 50 років. Я мати дитини-інваліда з дитинства, він признаний інвалідом до чотирьох років. Чи маю право на достроковий вихід на пенсію?

Вам з квітня 2017 року буде призначено пенсію як матері інваліда з дитинства за нормами Закону при наявності загального стажу не менше 15 років.

Скільки страхового стажу для виплати грошової допомоги під час виходу на пенсію за віком, зокрема, педагогічним та медичним працівникам?

Особи, які на день досягнення пенсійного віку (підвищеного), працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота, яких дає право на призначення пенсії за вислугою років і мають відповідний страховий стаж (чоловіки – 35років, жінки – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не одержували будь-якої пенсії, під час призначення пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, в розмірі 10 місячних пенсій на день її призначення. Тобто, жінкам слід мати – 30, а чоловікам – 35 років страхового стажу на названих посадах і в закладах.

Чи зараховується до страхового стажу час навчання у вищих та середніх спеціальних закладах?

Так, зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах на денній формі навчання і на курсах підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній аспірантурі (на підставі документів: дипломів, атестатів тощо), але до 01.01.2004р.

Як підтвердити право на пенсію за віком на пільгових умовах, якщо атестація робочого місця за умовами праці не проводилась?

Якщо атестація робочих місць на підприємстві не проводилася, не можливо підтвердити право на пенсію на пільгових умовах. Пільговий стаж без атестації зараховується до 01.01.1992 р.

Начальник управління Антоніна КОСОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *