• OLYMPUS DIGITAL CAMERA
    OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«До мови серцем доторкнись»

Мова – це золотий запас душі народу, з якого виростаємо, яким мислимо та живемо. Так до Дня української писемності та мови працівники Новомосковської центральної районної бібліотеки для дорослих та дітей провели декадник української мови. В бібліотеках були оформлені інформаційно-ілюстровані розгорнуті книжкові виставки «Мова – святиня, гордість і краса» – в центральній районній бібліотеці для дорослих та «Квітни пишним садом, мова України» – в райбібліотеці для дітей. Для юнацтва та дітей проводилися бібліотечні мовні хвилинки та мовознавчі ігри.

Традиційно в день свята працівники центральної районної бібліотеки для дорослих провели в Перещепинській ЗОШ № 2 для учнів 8 – 11 кл. інформаційно-пізнавальну годину «Світочі рідної мови». Учням розповіли про історію виникнення писемності. Розповідь супроводжувалась відеосюжетом «Преподобний Нестор Літописець», «Кирило та Мефодій – просвітителі слов’ян» та мультимедійною презентацією «Витоки української писемності».

Для дітей молодшого шкільного віку в Перещепинській ЗОШ № 2 працівники райбібліотеки для дітей провели мовознавчу гру-подорож «Мово моя, ти – чарівна зірниця», в ході якої діти дізналися про походження української мови, про її скорботний історичний шлях становлення. Герої лялькових вистав, які підготували бібліотекарі та ігрові моменти вчили дітей берегти рідну мову, правильно говорити, збагачувати її мовними перлинами, прислів’ями, порівняннями, афоризмами. Також з нагоди вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця працівники райбібліотеки для середнього шкільного віку провели інформаційно-історичну презентацію «І книжник, і монах». Бібліотекарі ознайомили дітей з праведним життям святого, відзначили його особливу любов до рідної землі, до книги. Особливо дітям запам’яталось знайомство з історичним літописом «Повість минулих літ», що належить перу Нестора Літописця, аналогів якому немає в усій Європі. Діти згадували відомі їм події з давньої історії України та відшукували їх опис у книзі. Вони зрозуміли, що «Повість минулих літ» не просто збірка історичних оповідей, а це перша, найдавніша історія нашої держави, пронизана проявом національної свідомості, глибоких патріотичних почуттів, пронесених народом через віки.

Всі заходи бібліотек наголошували на тому, що наш святий обов’язок берегти та відроджувати рідну мову, аби вона ніколи не зів’яла, а вічно жила, розвивалась і процвітала, бо без мови немає нації, народу.

Заст. директора по роботі з дітьми Новомосковської централізованої районної бібліотечної системи Надія ЦІКАВА, завідуюча відділом обслуговування Новомосковської центральної районної бібліотеки Лариса КОРНІЄНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *