До Дня фізкультури та спорту: Новомосковськi майстри оранжевого м’яча

Баскетбол для Новомосковська не є якимось диковинним чи новим видом спорту. Історія баскетболу в місті почалася ще за радянських часів.

В середині 50-60-х років минулого століття в Новомосковську існувала доволі сильна жіноча команда, яка брала участь навіть у Всесоюзних змаганнях. Юнацькі та жіночі баскетбольні команди гідно представляли місто на чемпіонатах і турнірах різних рівнів. Базою в основному виступала міська ДЮСШ. Одним із найбільших досягнень стала перемога дівчат у 1977 році на Всеукраїнському чемпіонаті з міні-баскетболу, що надала право взяти участь у Всесоюзних змаганнях. Тут Новомосковські баскетболістки показали високі результати і стали чемпіонами СРСР із міні баскетболу у своїй віковій категорії.

Пишаємося тренерами

Значний стрибок у розвитку баскетболу стався у 1980-х роках. У цей час був підібраний сильний склад досвідчених тренерів – Надія Хоцкевич, Юрій Хоцкевич, Владислав Тараненко, Олег Слєпов, Сергій Саєнко, Олена Коваленко та інші фахівці. З цього часу команди юнаків та дівчат на високому рівні представляють Новомосковськ на обласних та Всеукраїнських змаганнях. У буремні часи 90-х міська ДЮСШ поповнилася молодими фахівцями-тренерами баскетболу, це Ігор Васильович Кобець, Алла Миколаївна Пелипенко, Сергій Вікторович Мішин. До речі, Ігор Васильович та Алла Миколаївна й досі навчають дітей баскетболу. У 2017 році Ігорю Васильовичу Кобецю присвоєно звання «Заслужений тренер України».

У тiж 90-ті роки була доволі важка фінансова ситуація, як зі спортом загалом, так і з баскетболом зокрема. Не дивлячись на це, вихованці місцевого баскетболу й далі тримали високі показники на чемпіонатах області та України. З утворенням Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги вихованці секції баскетболу Новомосковської ДЮСШ різних років народження періодично приймають у ній участь. У сезонах 2007/2008 та 2008/2009 рр. команда юнаків 1996 року народження Новомосковської ДЮСШ «Альянс» виходила у фінальну частину змагань. До речі, капітан цієї команди Олександр Кобець став гравцем БК «Черкаські Мавпи» в складі якої в цьому році святкував чемпіонство в баскетбольній Суперлізі України. Його брат Андрій Кобець став чемпіоном баскетбольної вищої ліги України в складі БК «Динамо Одеса». Обидва є членами збірної України з баскетболу та збірної з баскетболу 3 на 3.

Дівчата-призерки та хлопцi-чемпіони

Дуже приємним є те, що після майже 15-річної перерви у 2012 році знов запрацювало жіноче відділення баскетболу в міській ДЮСШ. Завдяки наполегливим тренуванням дівчата стали призерками обласних і Всеукраїнських змагань. У сезоні 2017/2018 рр. дівчата стали срібними призерками Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги серед команд дівчат 2002-2003 року народження, а хлопці в сезоні 2017/2018 рр. стали чемпіонами Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги серед юнаків 2002 року народження.

Випускники секції баскетболу гідно представляють Новомосковськ у професійному спорті, і піднімають на високий рівень аматорський баскетбол. Олександр Сидорчук організував збірну випускників секції різних років, яка самостійно, за власний кошт, на ентузіазмі команда грає у Dnipro Leauge з баскетболу, показуючи високі результати й займаючи призові місця. До речі, усі випускники секції баскетболу міської ДЮСШ завжди підтримували й підтримують розвиток цього виду спорту в Новомосковську.

Кузня баскетбольних кадрів

За ініціативи громадської організації «Ініціативне об’єднання «Крок до Майбутнього» та за кошт ТОВ «Автомагістраль-Пiвдень» у липні відбулося відновлення покриття стрітбольного майданчика в школі №6. У баскетбольній спільноті цей майданчик цiлком доречно називають кузнею баскетбольних кадрів. Уже в серпні проведено традиційний відкритий міський турнір зі стрітболу «Independence day-2018», приурочений до святкування 27-ї річниці Незалежності України. До підготовки майданчику долучилась уся баскетбольна спільнота міста.

Подібна спільна робота федерації, громадської організації та представників місцевого самоврядування проводиться також щодо пошуку фінансування та створення в місті вуличного спеціалізованого баскетбольного майданчику з професійним покриттям. Це надасть змогу вихованцям секції баскетболу міської ДЮСШ у теплу пору року проводити зайняття на вулиці. Також громадською організацією «Ініціативне об’єднання «Крок до Майбутнього» спільно з комітетом фізичної культури і спорту виконавчого комітету Новомосковської міської ради планується проведення «Кубку міста Новомосковськ із баскетболу» серед юнаків до 16 років, приуроченого до Дня міста Новомосковська. Прийняти участь у змаганнях запрошуються команди вихованців ДЮСШ області та України.

Голова федерації баскетболу Присамар’я, член громадської організації «Крок до Майбутнього» та спортивної ради при виконкомі Новомосковської міськради Іван ЖАДАН

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *