До Дня Гідності та Свободи: збудуймо пам’яті негаснучий собор

З 2014-го року в Україні з’явилося ще одне свято — вистраждане й викохане сотнями людей, сотнями втрачених життів. Саме 4 роки назад указом Президента України Петра Порошенка був впроваджений День Гідності та Свободи, що святкується щороку 21-го листопада на честь початку двох революцій — Помаранчевої у 2004-му та Революції Гідності у 2013-му році.

В народі антитерористичну операцію вже давно прозвали війною, справжньою російсько-українською війною, на якій гинуть не якісь там незнайомі люди — там голови заради свободи та справедливості кладуть наші чоловіки, батьки, брати та сини. Щоби вшанувати їх пам’ять та донести до молоді важливість їхньої справи, у читальному залі центральної міської бібліотеки 7-го листопада влаштували історичний вернісаж під назвою «Збудуймо пам’яті негаснучий собор».

До уважних слухачів, студентів першокурсників Новомосковського коледжу Національної металургійної академії України, завітали рідні та близькі тих, хто, на жаль, уже ніколи не повернеться з фронтових доріг Широкиного, Дебальцевого, Іловайська, а також безпосередні учасники військових дій. Проникливою розповіддю про власного чоловіка та його службу розпочала вдова загиблого в боях під Червоним Лиманом старшого прапорщика, новомосковця Юрія Голопогосова — Людмила Голопогосова. Ледве стримуючи сльози, гостя поділилася картинами війни, що переповідав їй чоловік. Після його смерті Людмила Іванівна передала бібліотеці багато книг про АТО, та й сьогодні не залишила читальний зал без подарунка. «Любіть Україну, любіть свою мову. Вам буде важко будувати цю країну, але ми сподіваємося на вас», — такими словами звернулася до студентів Людмила наприкінці своєї розповіді.

Її виступ продовжив батько загиблого сержанта Збройних сил України, теж новомосковця Олега Костріченка — Володимир Михайлович Костріченко. Вони з родиною проводжали сина на строкову службу, але зрештою провели на війну.

Олександр Петрович Котенко, що очолює раду ветеранів АТО в нашому місті, не зміг оминути такої болючої теми, розповівши і свою історію. «Коли туди потрапляєш, не розумієш, куди потрапив і що робити», — поділився він власними враженнями. Учасник Революції Гідності та антитерористичної операції, заступник голови волонтерської організації «Прометей» Руслан Сергійчук подарував читальному залу книгу про оборону Луганського аеропорту. Хлопець не був багатослівним, але доніс до молоді головну думку: «Ми самі повинні будувати своє майбутнє».

Окрім спогадів та думок дізналися студенти і про добірку книг, що стосуються подій та героїв АТО, адже наприкінці ведучі заходу, провідні бібліотекарі читального залу презентували студентам тематичну книжкову виставку.

Анастасія ДЬЯКОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *