Дорожчає і буде дорожчати?

В Україні зафіксована рекордно висока за всю історію ціна на цибулю. У деяких регіонах вона сягає 30 грн!

Однак збільшення поставок з Узбекистану трохи остудило ціни на ринку України: вони знизилися на 15-20%. Крім того, ми очікуємо поставок ранньої цибулі з Таджикистану та Єгипту. Єгипетську, до речі, нам пропонують за тією ж ціною, що і узбецьку, але значно кращу за якістю. Однак експерти радять не розраховувати на зниження вартості на цей слізливий овоч.

– Рання цибуля – це товар, з яким треба вміти працювати, – пояснюють трейдери, що працюють на ОРСП «Шувар». – Вона втрачає впродовж транспортування мінімум 10% ваги і швидко псується. Притримати таку цибулю неможливо, треба продати впродовж тижня. Тому, цілком можливо, що збільшення такої пропозиції буде негативно впливати на ціни.

За перші два місяці 2019-го року в Україну було завезено 34,2 тис. т цибулі. Це в 60 разів(!) більше, ніж за аналогічний період минулого року. Імпорт цибулі в Україну перевищив навіть імпорт цибулі в Німеччину, яка є лідером з його закупівлі серед країн ЄС.

Однак існує загроза нового цінового шоку вже в наступному сезоні, але вже для тих, хто буде вирощувати цибулю. Так вважає економіст Андрій Ярмак.

– Справа в тому, що насіння цибулі закуплені виробниками в рекордних кількостях не тільки в Україні, але й у інших країнах регіону. Активний експорт вже призвів до зростання інтересу з його вирощування. Вдалою стратегією для тих, хто істотно розширив площі під урожай 2019-го року, може бути реалізація максимальних обсягів цибулі відразу під час збирання, без закладання на тривале зберігання. Оскільки, найімовірніше, маятник цін на цибулю може качнути в зворотну сторону.

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *