Дорогу здолає той, хто йде

У рекордно короткі для нашої заскорузлої системи управління терміни (півтора місяці) в Казначеївці, що на Магдалинівщині, привели до ладу більше двох кілометрів мінімум 10 років не ремонтованої автомобільної дороги, що проходить через центр і пов’язує село з навколишнім світом.

Коли народному депутату України Вадиму Нестеренку почали скаржитися на поганий стан під’їзних доріг до Казначеївки, та й у самому селі, з’ясувалося, що напрямок від Андріївки до Дніпрельстану, який проходить через центр Казначеївки (суцільні ями та вибоїни дорогою назвати важко!..), – це комунальна власність «Облавтодору». А оскільки цей казначеївський, як його називають, апендикс розташований на кордоні відповідальності Новомосковського та Петриківського райавтодорів, він, як завжди це в нас трапляється, надовго геть випав із поля зору й ремонтних зобов’язань обох. Словом, кожен із названих автодорів від казначеївських ям відбивався, що називається, до останнього патрона.

Вадим Григорович вислухав усе це й не мудруючи лукаво запропонував казначеївському активу прорахувати вартість ремонту цієї ділянки дороги та назвати суму, яку в змозі виділити бюджети сільської та районної рад, а також містоутворююче в Казначеївці господарство СГ ТОВ «Дружба-Казначеївка». Виявилося, ямковий ремонт 2, 2 кілометрів дороги від казначеївської школи до автобусної зупинки коштуватиме 400 тис. грн. На жаль, бюджет сільради виявився не в змозі хоч на дещицю стати інвестором. Нестеренко поставився до цього з розумінням і взявся за «обробку» керівництва місцевого господарства та очільників адміністрації та райради. І нардепу це вдалося – на ремонт дороги сесія Магдалинівської райради з другої спроби виділила половину необхідної суми. Іншу половину – СГ ТОВ «Дружба-Казначеївка».

Дещо випереджаючи доленосне для Казначеївки рішення районної сесії та інші бюрократично-погоджувальні зволікання, освоювати «свою» половину дорожнього внеску почало казначеївське сільгосппідприємство, яке очолює депутат обласної ради Володимир Савельєв.

– Крім залучення Новомосковських шляховиків, які на рідкість сумлінно й скрупульозно виконали свою роботу, ми ще понад виділених коштів закупили вкрай необхідні щебінь із відсівом – для засипання великих ям і вирівнювання вибоїн на трьох найбільш проблемних ділянках, – розповідає Володимир Іванович.

– Добряче довелося втрутитися й у нерозторопну організацію роботи Петриківського райавтодору, з яким уклала договір райрада. Рано вранці, коли почалися перші заморозки, їду на роботу, бачу, на узбіччі, біля асфальтоукладача й вантажівки з асфальтом стоять у розгубленості дорожники на чолі з начальником. Чухають потилиці, мовляв, вони ці 10 тонн асфальту до вечора не встигнуть укласти. А за ніч він замерзне й перетворитися на монолітну брилу. Нічого не вдієш, довелося піднімати народ із нашого господарства, вірніше, терміново передислокувати їх з поля на допомогу горе-дорожникам. Хлопці попрацювали на славу і – головне – весь асфальт поклали та укатали до вечора.

Зрозуміло, в обох випадках убита вщент дорога після ямкового ремонту не перетворилася на автобан, але ж…

 

Іван ПАВЛОВ

 

 

Замість епілогу

Завдяки ініціативі народного депутата України Вадима Нестеренка, щедрості депутата облради, керівника СГ ТОВ «Дружба-Казначеївка» Володимира Савельєва, розумінню й наполегливості керівництва Магдалинівської райдержадміністрації, райради та місцевих депутатів – ями зникли, нерівності вирівняні, автомобільні колеса не провалюються, диски й підвіски не лопаються, селяни в сусідніх будинках не здригаються від гуркоту коліс і перед своїми дворами не здирають з підошви кілограми бруду. Словом, вперше за багато років казначеївці залишилися задоволені й почали посміхатися.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *