Дорога до храму

Будується храм покаяння і благання

Минулої суботи в новомосковському мікрорайоні Животилівка відбувся церковний обряд закладки основи нового храму на честь Архістратига Божого Михаїла

Церемонія проходила напередодні храмового свята церкви, що будується, – Собору Архистратига Божого Михаїла, в яке з архіпастирським візитом Новомосковськ відвідав керуючий Дніпропетровською єпархією митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. З владикою за чином молилися причетні до відтворення храму його батьки-засновники: депутати Новомосковської міськради, благодійники, будівельники.

 

 

Той суботній день видався святковим за всіма, навіть погодними, показниками – після дощової ночі густий ранковий туман досить швидко розчинився в ласкавих променях довгоочікуваного осіннього сонечка. Хоч одну людину з похмурим обличчям, із величезної маси людей, що зібралися перед храмом, навіть зі свічкою, які роздавали кожному, знайти було просто неможливо. Навіть діти – а їх також було багато – якось перейнялися атмосферою і не пустували. Всі чекали приїзду Його Високопреосвященства митрополита Іринея.

– Храм – це рай, це місце, куди ми приносимо покаяння, де ми молимося, спілкуємося з ангелами і Богом, – звернувся до присутніх Владика. – Тому ми так трепетно, радісно сприймаємо й переживаємо кожен придбаний для його заснування будівельний блок, а для кладки – цеглинку. Скільки житиме цей храм, стільки молитимуться за його будівельників, які зводять його стіни, і діток, які сьогодні прийшли і які надалі братимуть участь в облагороджуванні цього прекрасного храму, будуть у ньому молитися. Тому всі, хто сьогодні тут зібрався, так чи інакше – будівельники. Ви прийшли до цього місця, щоб засвідчити своє бажання й молитовну спрямованість до Бога. Я впевнений, що з його, Божою, поміччю, для духовної розради жителів цього мікрорайону храм неодмінно скоро буде побудований. Нехай ангели-хранителі невсипно оберігають життя кожного тут присутнього, кожну родину, кожну оселю, квартиру. Адже не дарма храм названий на честь Архистратига Божого Михаїла та інших небесних сил – а їх дуже багато, на всіх вистачить.

Митрополит подякував усім, особливо дітям, за щиро теплу зустріч і заборонив усім хворіти, а тим більше помирати. За здоров’я всіх і кожного пообіцяв молитися і просити Божого благословення. Своєю чергою, батьки-засновники храму запевнили владику, що завершення будівництва та освячення храму не за горами – у другій половині майбутнього року.

Також Іриней висловив невимовну радість, що храми на Дніпропетровщині не перестають будуватися. «З початку року лише у своїй єпархії я освятив вже дев’ять храмів. А на території області три єпархії, кожна з яких, образно кажучи, перебуває в будівельних лісах, – констатував владика. – Взагалі, за час свого служіння, мені довелося освятити більше тисячі храмів по всьому світу. Тому в якійсь мірі став трохи розбиратися в будівельних премудростях. У зв’язку з цим одразу помітив, що обрана вашими фахівцями цегла з піно-бетону – прекрасний вибір, стіни з неї вийдуть міцними й дуже теплими».

Благочинний 1-го Новомосковського церковного благочиння протоієрей Андрій Шевчук від імені присутнього на церемонії духовенства розповів владиці про існуюче повір’я, мовляв, все, до чого торкається митрополит Іриней, неодмінно оживає та росте. Тому чин закладки основи споруджуваного храму Архистратига Божого Михаїла, яку зробить владика, неодмінно дасть поштовх швидкому його освяченню.

Після прочитання молитов Благочинний 1-го Новомосковського церковного благочиння протоієрей Андрій зачитав Надписання, яким підтверджується «В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа засновується ця Церква на честь Архистратига Божого Михаїла… і покладені суть Мощі святих мучеників літо від створення світу 7525, від Різдва ж по плоті Бога Слова 2017 року, 18 листопада, субота в місті Новомосковську, ж/м Животилівка Дніпропетровської області. Божею милістю смиренний (Іриней), митрополит Дніпропетровський і Павлоградський» і всі що нижче підписалися духовні та причетні до створення цього храму батьки. А саме – депутати Новомосковської міськради Олексій Фрейдін і Михайло Барсук, член виконкому міськради, голова міської організації «Опозиційний блок» Олександр Іванов, депутат облради Олександр Барсук, голова правління ІНТЕРПАЙП НМТЗ Юрій Антипов, головний інженер ІНТЕРПАЙП НМТЗ Олександр Бугаєв, директор будівельної компанії «Стальконструкція» В’ячеслав Баштаник, голови квартальних комітетів Животилівки Ольга Ісаєва та Валентина Косяк тощо.

 

 

Заклавши в металевий циліндр мощі святих і Надписання, окропивши святою водою спеціально зроблену у стіні нішу, владика помістив у неї циліндр, і під молитовні піснеспіви, як справжній муляр, кельмою та розчином самостійно взявся за роботу. Після ще раз привітав усіх зі святом, запросив цілувати храмову ікону, отримати з його рук помазання Святим єлеєм та іконки Архистратига Божого Михаїла і безтілесних сил Небесних.

Митрополит Іриней привітав усіх із початком важливої та доброї справи будівництва храму, побажав допомоги Божої в якнайшвидшому його завершенні.

По завершенню свята депутат Новомосковської міськради Олексій Фрейдін від усієї громади Новомосковська висловив митрополиту Іринею величезну вдячність «за те, що не забуваєте наш край, молитеся за нас, наше процвітання і спокій у місті. Ми завжди раді Вас бачити і знайте, що Ви завжди тут бажаний і почесний гість!», – під загальне схвалення та оплески підсумував Олексій Валерійович і запросив вiрян на братську трапезу.

Євген ЄВТУШЕНКО

Храм за заповітом

Винуватець, точніше, винуватиця відродження підірваного комуністами в 30-х роках минулого століття храму Архистратига Божого Михаїла, який знаходився на території нинішнього заводу ІНТЕРПАЙП НМТЗ, була жінка, яка проживала неподалік від місця, де зараз ведеться будівництво нового храму. Ця жінка була прихожанкою старого храму і після його знищення заповіла своїм дітям, коли буде можливість, передати приналежну їй землю під будівництво нового храму. Після того, як жінка спочила в Бозі, як вона й заповідала, темою передачі землі під будівництво нового храму почали займатися її діти. І тільки 15 років тому останньому з її синів вдалося почати процес передачі землі місцевій церковній громаді Дніпропетровської єпархії. Після оформлення необхідних документів, влітку цього року член виконкому Новомосковської міськради, голова міської організації «Опозиційний блок» Олександр Іванов почав керувати укладанням перших фундаментних блоків майбутнього храму.

 

Депутат міської ради, меценат, Олексій Фрейдін:

«Ідея створення храму на мікрорайоні Животилівка на вулиці Плеханова належить жителям вулиці Плеханова, які дуже хочуть мати храм на своєму мікрорайоні. Були люди, які пожертвували свою землю церкві, віддали під храм, – це земля на вулиці Плеханова. За побудову храму взявся отець Андрій – настоятель храму «40 Святих», який знаходиться в районі залізничного вокзалу. Він звернувся до міського бізнесу, до міських депутатів. Всім світом за короткий час ми зробили проект і заклали фундамент. Храм буде невеликим, але найголовніше, щоб люди могли прийти й поставити свічку своїм рідним і близьким за здравіє, або пом’янути покійних, або просто поспілкуватися з Богом. Будь-яке нове будівництво в нашому місті – це великий плюс, тим більше таке».

Довідка «ТРК»

Архангел Михаїл – один із вищих ангелів, який приймає близьку участь у долі Церкви. Слово «ангел» грецькою мовою означає вісник. Святе Письмо їх іменує так тому, що Бог нерідко через них повідомляє людям Свою волю. Приставка «архі» до деяких ангелів вказує на їхнє більш піднесене служіння порівняно з іншими ангелами.

Ім’я Михаїл єврейською означає «Хто, як Бог». Архангел Михаїл у Писанні іменується «князем», «вождем воїнства Господнього» і зображується як головний борець проти диявола та всякого беззаконня серед людей. Звідси його церковне іменування «архистратиг», тобто старший воїн, вождь.

Церква шанує архангела Михаїла як захисника віри і борця проти єресей і всякого зла. На іконах його зображають із вогненним мечем у руці, або списом, що скидає диявола. На початку IV століття Церква встановила свято «Собору» (тобто сукупності) святих ангелів на чолі з архангелом Михаїлом 8 листопада (новий: 21 листопада).

 

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *