• бюджет для шкіл

Доля шкіл залишається під питанням

В позаминулому (107-му) номері нашої газети начальник відділу освіти Новомосковського району Олена Щербакова висловила обґрунтовані побоювання щодо ситуації з підготовкою шкіл до нового навчального року в ряді сіл району.

Суть проблеми в тому, що саме навесні сільради повинні були прийняти рішення про виділення цільових трансферів для фінансування ремонтів шкіл, підготовки котелень та інших необхідних заходів до організованого початку наступного навчального року та опалювального сезону. Райрада розіслала відповідні листи головам сільрад. Але сільради Піщанки, Орлівщини та Меліоративного на заклик районної влади не відповідають. А Знаменівка навіть категорично відмовила давати району трансфер на ремонт її власної школи. Це може означати, що школи чотирьох сіл району до першого вересня не отримають паспорт готовності.

Ми тримаємо це серйозне питання під контролем і знову звернулися до Олени Володимирівни з проханням розповісти про розвиток подій.

– Все залишається на колишніх позиціях, – повідомила вона. – Жодної реакції від Орлівщини, Знаменівки, Меліоративного та Спаського ми не отримали. Щоправда, з моменту нашої минулої зустрічі сесія райради все ж виділила по 20% необхідних коштів на кожен з об’єктів. Але, як ви розумієте, цього явно недостатньо. Тим часом, всередині самої Новомосковської громади ремонт деяких шкільних котелень вже практично розпочався: закуповуються матеріали, ведуться підготовчі роботи.

Це дуже тривожна ситуація. Районна рада думає про те, як побудувати нові відносини з сільськими радами, які відокремлюються, які створюють свої ОТГ. Завдання районних депутатів полягає в тому, щоб спонукати всі сільради вже зараз зайнятися проблемою шкіл. У той же час районні депутати не розуміють, чому вони повинні фінансувати села, котрі не входять до складу Новомосковської громади, в той час як всередині неї самої є достатня кількість територій, які потребують фінансової допомоги.

Але ж ті сільради, які надумали йти власним шляхом, повинні були порахувати свої можливості з утримання об’єктів соціальної інфраструктури, це тепер їхня зона відповідальності. І принаймні голови таких сільрад повинні чесно сказати мешканцям своїх сіл, що навчальний рік для їхніх дітей може не розпочатися.

Сергій ВЕРЬОВКІН

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *