Довгоочікуване: ФОНТАНОсмагорiя на оновленiй площi

Фантасмагорія — художній жанр, що розповідає про щось фантастичне й чудесно-нереальне, але в Новомосковську диво стало дійсністю.

Минула субота для Новомосковська та його жителів пройшла в нестерпному очікуванні відкриття другої частини площі Героїв після реконструкції та її головної родзинки, вишеньки або, якщо хочете, трояндочки — унікального дива міського інтер’єру, співаючого, танцюючого й сяючого фонтану.

Напередодні

Ми спеціально приїхали на площу вдень, щоби спокійно, без штовханини пройтися, озирнутися, оцінити масштаб зробленого. Так, горезвісного паркану, що більше року немов більмо муляв очі новомосковців нарешті не стало. Під’їзні шляхи заасфальтовані, словом, прохід до площі тепер без звичного бруду, пилу та супутнього будівельного сміття під ногами. Гетьманську вулицю ще не перекривали, тому на площу потрапили з боку фонтану. Що вразило, так це «обличчя» самого фонтану, зовсім не схоже на звичні для нас споруди з глибоким, як правило, брудним басейном і безліччю іржавих водонапірних трубок. Замість них — гранітні, у рівень підлоги, плити з охайними отворами для випуску води, по яких, якщо не знати їх призначення, можна спокійно ходити. Я спочатку й попрямував у тому напрямку, але раптом попереду під ногами щось забулькало і плити почали викидати струмені води…

Виявляється, фонтан проходив останні перед урочистим відкриттям випробування. Помітивши моє здивоване обличчя, з імпровізованого намету почав махати руками хлопець у навушниках і в теплому армійському бушлаті, який сидів за кількома комп’ютерами й пультом управління. То був оператор дніпровської фірми, яка спеціалізується на налаштуванні такого типу унікальних фонтанів. Оператора звали Костя Молотов, він розповів, що подібних танцююче-сяючих фонтанів в Україні більше немає. Мовляв, у Києві є декілька схожих, але дещо менших розмірів, потужності і, взагалі… «Щось подібне, з повною синхронізацією звуку, кольору й напору води на кожну американську форсунку ми встановлювали лише в Іспанії та Греції. Сьогодні й завтра будемо перевіряти налагодженість усіх програм, потім фонтан законсервують на зиму, а з весни він працюватимемо вже в автоматичному режимі» — запевнив оператор.

Скориставшись відкритим доступом, новомосковці і вдень із задоволенням прогулювалися площею, з цікавістю вивчали її особливості: перевіряли зручність 16-ти сучасних кам’яних декоративних лавок, 11-ти лавок-клумб, 30-ти антивандальних лавок із нержавіючої сталі, міцність 15-ти тисяч квадратних метрів тротуарної плитки, надійність 9-ти тисяч квадратних метрів зеленого дерну на клумбах, справжність 1000 кущів троянд і понад 300 ялинок, туй, лип, кленів, слив, платанів і екзотичних сакур… Цікаво було й дітям, яких особливо потішив модерновий дитячий майданчик із безпечним покриттям під ногами.

 

Згадаймо, як усе починалося

50 років центральна площа Новомосковська не знала ремонту, останні 20 років були мрії, були слова, але далі справа не йшла. Мрію жителів Новомосковська взявся втілити народний депутат України Вадим Нестеренко. «Грошей у міському бюджеті тоді не було, втім, їх і зараз немає, — констатує нардеп. — Єдиний вихід — знайти зовнішнє фінансування завдяки цільовій урядовій субвенції з фонду регіонального розвитку державного бюджету. Виходить, я не дарма випрошував в урядових кабінетах ці чималі гроші — понад 80 мільйонів. Для цього потрібно було мати велике бажання й найпотужнішу підтримку нашої дніпропетровської команди депутатів Верховної Ради на чолі з присутнім тут головою бюджетного комітету Андрієм Павелком та членом цього ж комітету Іваном Куліченком. Не можна не захопитися і високим рівнем професіоналізму в особі замовника — Дніпропетровської облдержадміністрації і, безумовно, безпосередніми виконавцями реконструкції площі в особі будівельників, які перевершили себе і здали об’єкт раніше наміченого терміну.

Надихнувшись цією подією, хотілося б докласти максимум зусиль до прискорення реконструкції головної візитiвки нашого Новомосковська — Свято-Троїцького собору. Роботи на цьому об’єкті повинні завершитися в майбутньому році. Скажу, що майже готовий проект реконструкції набережної Самари і вже в найближчому порядку денному стоїть ремонт центрального стадіону «Металург». А чи втілиться все це в життя, залежить від вашого волевиявлення на майбутніх виборах на користь тих, хто втілює задумане в реальність, а не марнословить і обливає брудом у соцмережах усі здорові починання в місті», — підсумував Вадим Нестеренко.

Андрій Павелко наголосив, что мешканці міста можуть пишатися збудованою за всіма європейськими стандартами площею із сучасним освітленням, новітніми елементами дизайну та озеленення. «Такого фонтану, — зауважив голова бюджетного комітету ВР, — немає навіть в обласних центрах». Він також пообіцяв Вадиму Нестеренку всебічну допомогу в його подальших планах щодо облаштування Новомосковська.

Колишній мер Дніпропетровська Іван Куліченко також привітав новомосковців із відкриттям площі, але після запуску фонтану був трохи збентежений, мовляв, такого немає навіть у Дніпрі… А йому є з чим порівнювати: за час свого перебування на посаді мера Іван Іванович запустив в обласному центрі понад десяток різних фонтанів, за що жартома його досі називають Фонтан Фонтаничем…

— Коли Вадим Нестеренко звернувся до виконкому з ініціативою реконструкції площі, у глибині душі я засумнівався, чи потягнемо ми такий грандіозний проект, — зізнався виконувач обов’язків міського голови, секретар новомосковської міськраді Сергій Горошко. — Адже він хотів зробити фонтан кращим в Україні, а площу — найгарнішою. І пообіцяв домогтися фінансування реконструкції з держбюджету. У результаті у Вадима Григоровича це чудово вийшло.

У передчутті дива

<Тек>Загалом уся святкова програма була організована Благодійним фондом народного депутата України Вадима Григоровича Нестеренка «Твій рідний край», який на прохання міськради взяв на себе всі витрати. Для запуску найголовнішої родзинки площі — неймовірного музичного фонтану — на сцену були запрошенi класичні виконавці: солiстка Дніпровського театру опери та балету, лауреат міжнародних конкурсів Катерина Миколайко та соліст Дніпровської філармонії, лауреат всеукраїнських конкурсів Роман Супряга.

За європейською традицією вони передували водній феєрії божественним виконанням відомих оперних арій.

Ну і яке свято в місті на Самарі без знаменитого музичного шоу улюбленця новомосковців, лауреата міжнародних конкурсів, військового оркестру 194-го понтонно-мостового загону під керівництвом полковника Богдана Задорожного?

Симфонія води та світла

Оцінювати з чужих слів фантасмагоричне дійство казкового водограю: чудову класичну музику, дивовижний танок струменів, запаморочливу гру кольору — однаково, що цілуватися в протигазі!.. Це треба було бачити. Навіть відео та фото повною мірою не передадуть атмосферу ейфорії, що панувала на площі. У перші миті після запуску фонтану площа завмерла, люди, а їх зібралося не менше двох десятків тисяч, завмерли, деякий час осмислювали побачене, а коли зрозуміли, що знаходяться майже в задзеркаллі, звуки музики над площею заглушили оплески вдячних жителів Новомосковська.

Після закінчення святкової програми під звуки гімну славного Новомосковська над містом замайорів не менш яскравий феєрверк. На площі народне гуляння тривало далеко за північ. Продовжилося воно й  у неділю, подивитися на оновлення площа й унікальний фонтан, який у народі вже прозвали «фонтаном Нестеренка», протягом двох вихідних днів прийшли десятки тисяч городян.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *