Добро поруч…

Хочеться розповісти одну незвичайну історію, яка на щастя, закінчилася добре. Травневого прохолодного дня житель села Ковпаківка, що в Магдалинівському районі Дніпропетровської області, Василь Дмитрович Муль із дружиною Катериною пішли в ліс по весняні гриби. День нічого несподіваного не віщував. Раптом у сухій траві подружжя побачило новонароджене козеня косулі, яке знепритомніло від холоду…

Василь Дмитрович взяв козеня на руки, але воно не подавало ніяких ознак життя. Його почали обігрівати руками, розминати маленькі ніжки та мордочку. Аж ось пролунав тоненький жалібний крик. Завдяки ніжним рукам, теплому диханню та доброму серцю Василя Дмитровича, косуля ожила. Приїхали додому і помістили козеня у кролячу клітку, в маточник, так як воно було малесеньке (розміром в два кулаки), йому було кілька годин від народження, адже ще пуповина була мокра.

З додаткової літератури ми дізналися, що самиця могла мати декілька малят; сильніші пішли за нею, а слабеньке не змогло й так і залишилося там, де народилося.

І почалися будні. Щодня господар і господиня йшли до сусідів, щоб купити літр молока, і з дитячої пляшки, з соски, годували кожні 3 години, як дитину.

Плинув час, маленьку косулю назвали Ласуном – надто вже полюбляє горішки, печиво, молоко, цукерки, овочі та фрукти.

Через півроку Ласун був господарем курника, двору, садочку й навіть квітників! Він щоранку робив забіги та декілька разів вистрибував через паркан, тікаючи зі своїм другом, цуциком Кузею.

Долею Ласуна перейнялися учні місцевої школи на чолі з керівником гуртка «Юні рослинники» Онищенко Галиною Іванівною. Вирішальну роль у подальшій долі козеняти відіграла директор ковпаківської школи Ольга Михайлівна Мастіпанова, яка й знайшла координати екопарку Фельдмана. Занепокоєні господарі звернулися до цього екопарку, що на Харківщині, щоб взяли Ласуна до себе, боялися що в селі він загубиться, а в дикому лісі не зможе вижити.

8 листопада приїхала делегація з екопарку Фельдмана на спеціально обладнаному автомобілі, і Василь Дмитрович віддав свого улюбленця в надійні руки. Авжеж, шкода було, але ж це на благо Ласуна. Сподіваємося, що ми обов’язково відвідаємо цей еко-парк і побачимось із Ласуном у його вже новій оселі, у природі.

Заступник директора з виховної роботи Ковпаківської ЗОШ l –lll ст. Світлана ОНИЩЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *