Дивовижне поруч

Ох і тиждень видався! Що не новина, то по лобу. І не просто так, а з розмахом і задоволенням. Я почну із найсвіжішої. Наш шановний Конституційний суд півдня засідав, страждав, пітнів, скрипів стільцями, але все ж дав дозвіл на внесення змін до Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області у Січеславську. Отже ми тепер не якісь там дніпропетровці, а справжні січеславці! Легше стало?

Друга новина – маловідома, але дуже важлива. У Кабміну щось там не дуже виходить з грошима, тому він форсував терміни медреформи і з 1-го квітня вже припинив фінансування лікування на первинному рівні тих пацієнтів, які досі не підписали декларації з сімейним лікарем чи педіатром. Якщо ви полінувалися – не лініться, йдіть та підписуйте. Погодьтеся, якщо вас щось прихопить, то часу на заповнення кіпи паперів в обмін на лікування може і не вистачити. Та й електронні рецепти на доступні ліки, які також з’явилися з 1-го квітня, вам без цієї декларації будуть недоступні.

Бачу, що ви соваєтеся, вам про вибори поговорити хочеться. А що про них говорити? Ви самі свій вибір зробили. Чесно кажучи, дивовижний вибір. Усілякі політологи ще на тому тижні розповідали, що Зеленського підтримує тільки молодь і тільки у великих містах, і що такі виборці на вибори не ходять, і що рейтинги Зеленського дуті… Що їм сьогодні казати, якщо цілі сільські райони віддали майже половину голосів за героя телесеріалу «Слуга народу»? Добре це чи погано – покаже час. У будь-якому разі добре те, що у країні є вибори та вибір. Добре і те, що у людей є своя думка, що наші мізки не промиті телевізором до вакууму, що кожен міркує і вирішує самостійно.

Якщо далі так піде, то вкладатися «в політику» буде невигідно. Ось дивіться: кандидати витрачали гроші на свою рекламу, наприклад, Порошенко вклав 415 мільйонів, Тимошенко – 164, Зеленський – 95, Ляшко – 84. Будемо вважати, що це інвестиції. А тепер розділимо ці інвестиції на кількість виборців, яка проголосувала за кожного кандидата. Найдорожчий виборець виявився у Романа Насірова – йому кожен голос обійшовся у 997 гривень, Петру Порошенку – у 141 гривню, а Володимиру Зеленському – лише у 16 гривень. То хто з них найефективніший менеджер?

Якщо коротко, то вимикайте до 21-го квітня свої телевізори, займайтеся господарством, родиною, бережіть нервову систему і самі, без підказок, порад та страхань перевіряйте свій вибір на міцність.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *