Джазові фантазії

Кожного року 30-го квітня у світі святкують Міжнародний день джазу. Це неймовірне поєднання європейської та африканської культур, які злилися в музиці наприкінці ХІХ — початку ХХ століття, дійшло піку свого розвитку в 30-ті роки минулого століття. Луї Армстронг, Дюк Еллінгтон, Елла Фіцджеральд, Рей Чарльз, Майлз Дейвіс, Френк Сінатра та Біллі Голідей — ціла епоха джазу створена їх неосяжним талантом.

Ці та інші відомі джазові музиканти вдихнули в музичне мистецтво особливу чуттєвість та експресивність. Саме про джазових королів та королев та загалом про цей напрям музики йшла мова на бібліотечній вечірці «Джазові фантазії» в рамках засідання жіночого клубу «Роксолана», яке відбулося 14-го квітня на абонементі центральної міської бібліотеки.

З перших хвилин увагою аудиторії заволоділа солістка народного вокального ансамблю міського будинку культури «Голубка» — Дарина Печерська (художній керівник Людмила Ткаченко). Спочатку дівчина трошки розповіла про джазових музикантів, а потім за допомогою власного голосу та джазових мотивів ніби перенесла гостей у просторі й часі до американського клубу, де на сцені разом із бендом по черзі співають Френк Сінатра, Елла Фіцджеральд та Луї Армстронг.

Говорячи про джаз, неможливо не згадати славнозвісний фільм із Мерілін Монро в головній ролі — «У джазі тільки дівчата». Кадри з кінофільму й переглянули клубчани між атмосферними музичними виступами запрошеної співачки.

Ведуча заходу, провідний бібліотекар абонементу Тетяна Коряк, доповнила розповідь Дарини і приділила увагу не тільки зарубіжним виконавцям, а й нагадала аудиторії про джазовий оркестр під керівництвом Леоніда Утьосова.

Наостанок клубчанки поділилися спогадами та враженнями від відвідин живих джазових концертів та цього музичного жанру загалом, погодившись, що джаз є однією з найцікавіших музичних течій. Завершила вечір талановита учасниця клубу Надія Горілко, виконавши на гітарі найвідомішу композицію Рея Чарльза «Hit the Road Jack».

Адмiнicтрація Новомосковської МЦБ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *