Де поставити крапку.

Мораторій знімати не можна залишити

Продовжують загострюватися суперечки на тему продажу земель сільськогосподарського призначення. Одні вважають, що цього робити категорично не можна, інші дотримуються іншої точки зору. Публікуємо доводи експертів «за».

У світі залишилося лише 6 країн, де немає вільного ринку сільськогосподарської землі: Північна Корея, Куба, Венесуела, Конго, Таджикистан і Україна. При цьому, найбідніші селяни живуть саме в цих 6-ти країнах. А ось найбагатші живуть у США, де взагалі немає жодних обмежень щодо продажу сільгоспземель. Експерти земельного ринку говорять, що після зняття мораторію ціна на вітчизняну землю буквально протягом 2-х років виросте на 76%.

– На замовлення Держземкадастру економісти ще півтора роки тому провели дослідження по Болгарії, Румунії, Словаччині, Польщі, Чехії, Литві, Латвії та Угорщині. Результати показали, що протягом перших 7-ми років після відкриття ринку сільгоспземель врожайність у цих країнах піднялася на 44,8%, а ціна на землю тільки в перший рік зросла на 25%, – розповів економіст IMF Group Ukraine Михайло Кухар.

Пряму вигоду для дрібних фермерів бачить і директор департаменту землеустрою, використання та охорони земель Державного агентства з питань геодезії, картографії та кадастру Олександр Краснолуцький.

– Дрібні фермери після відкриття земельного ринку в Україні зможуть купувати землі державної власності в розстрочку, що дозволить їм поступово виплачувати вартість ділянки протягом 10-15 років під 7% річних від нормативної грошової оцінки ділянки. І фермер замість того, щоб платити орендну плату, виплачуватиме вартість своєї ділянки, після чого отримає її у власність.

Вікторія СИМОНОВА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *