Депутат Вадим Нестеренко позбавив Кулебівку від екологічного кошмару

Понад п’ятнадцять років у районі селища Кулебівка знаходився величезний сміттєвий полігон, що практично межував із приватним сектором. Місцеві жителі зверталися до органів влади з вимогами його закрити, влаштовували мітинги і пікети, намагалися своїми силами обмежити в’їзд машин на територію звалища. Незважаючи на це, проблема залишалася невирішеною. Лише спільними зусиллями міської громади і народного депутата України Вадима Нестеренка в 2016-му році сміттєвий полігон на Кулебівці був повністю ліквідований, а його територія рекультивована.

Багато років ділянка траси «Дніпро-Харків» була буквально усіяна пластиком, який розлітався з території полігону на кілька кілометрів. Візитною карткою в’їзду до обласного центру з боку Новомосковська стали дерева, «прикрашені» пакетами, що долітали з полігону. Але найгірше те, що полігон постійно горів, виділяючи отруйний дим на Кулебівку, Воронівку і Решкут. Можна сказати, що жертвами звалища виявлялися жителі всього Новомосковська. На гасіння звалища витрачали величезні гроші, проте закривати полігон не поспішали і сміття продовжували звозити, ставлячи місто на межу екологічної катастрофи. Боротьба за чисте повітря велася не один рік. Звернення до всіх можливих інстанцій не приносили ніяких видимих результатів. У якийсь момент зневірені жителі вирішили навіть вийти на протест і перекрити трасу.

«У відповідь нам писали про те, що звалище працює в рамках гігієнічних норм, порушень немає, – розповідає мешканка Кулебівки Наталія Новікова. – А ми в цей час жили тут і розплачувалися за «гігієнічні норми» своїм здоров’ям і здоров’ям своїх дітей. Народний Депутат Вадим Нестеренко – єдина людина, яка прийшла до нас на допомогу і стала з нами поруч в боротьбі за життя. Депутат Нестеренко відразу заявив про те, що цього звалища на Кулебівці не буде. І слово своє дотримав».

«Ми не тільки дихали отрутою, зараженими були й колодязі у дворах. Вся гидота зі звалища стікала в балку і отруювала воду в колодязях, тому навіть з водою у нас були величезні проблеми, – згадує Ірина Юріївна Іванишина. – Куди і до кого ми тільки не зверталися, навіть до Києва писали листи. Чиновники жахалися, обіцяли допомогти, але безрезультатно. Нам допоміг наш депутат Вадим Григорович Нестеренко, який зміг побороти беззаконня і зупинив наш сміттєвий кошмар».

Завдяки спільним зусиллям місцевих жителів і народного депутата України Вадима Нестеренка, звалище було закрито. Пізніше почалися роботи з його рекультивації: на всій площі полігону був насипаний товстий шар глини, а дорогу до колишнього полігону вимостили щебенем.

Сьогодні про те, що тут було звалище, нагадує лише дорога до колишнього полігону. І хоча проблема благополучно розв’язана, жителі Кулебівки тримають це питання на своєму контролі.

«Те, що ми всі разом, об’єднавшись усією громадою, змогли перемогти сміттєве свавілля, є нашою спільною перемогою. Допомогти обіцяв багато хто, вони співчували, розводили руками, а Нестеренко прийшов і зробив. Без зайвих слів. Згідно із законом і по совісті, – розповідає житель селища Василь Петришин, – Я впевнений, що поки інтереси жителів Новомосковська представляє така порядна і небайдужа людина як Вадим Григорович Нестеренко, в нашому місті буде порядок і мир».

Іван ПАВЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *