Депутатський контроль: На підході дві школи, дитячий садок, Будинок культури, площа та собор

Підрядники пообіцяли народному депутату України Вадиму Нестеренку закінчити реконструкцію цих шести об’єктів до кінця цього року.

Як ми повідомляли, минулого тижня народний депутат України Вадим Нестеренко здійснив об’їзд шести об’єктів соціально-культрної сфери Магдалинівського й Новомосковського районів, на реконструкцію яких нардеп Нестеренко «вибив» із державного та обласного бюджетів понад 320(!) млн грн. У цьому переліку — Магдалинівська опорна школа, Миколаївський НВК, Вільнянський дитячий садок, Будинок культури м. Перещепиного, площа Героїв та Свято-Троїцький собор у Новомосковську.

Площа майже готова, затримка з фонтаном

Нагадаємо, реконструкцію центральної площі Новомосковська розділили на два етапи. Перший (менша частина площі) — від вулиці Гетьманської до пам’ятника Героїв уже завершено. Другий етап (велика частина площі), від вулиці Гетьманської до Паланочної, наближається до завершення.

Минулого року на реконструкцію малої частини площі та початок робіт на її більшій частини виділено приблизно 35 млн гривень, а в цьому році вже освоєно майже 25 млн грн. Загальна ж вартість реконструкції площі Героїв становить 80 млн. гривень. Ще раз нагадаємо, що бюджет міста Новомосковська на цю реконструкцію не витратив ні копійки. 80 мільйонів виділено з Держбюджету, завдяки наполегливості народного депутата України від 38-го виборчого округу Вадима Нестеренко.

За своїм правилом, нардеп Нестеренко провів інспекцію робіт із реконструкції площі Героїв. Цього разу разом із представниками міської влади Новомосковська.

Слід зазначити, що з початку реконструкції роботи на площі практично не припинялися й на сьогодні вступили в завершальну фазу. На вже облаштованій території площі висаджені платани, катальпи, ялинки, сакури, липи та декоративні сливи. Будівельники закінчують укладання тротуарної плитки, електрики налагоджують електромережі й перевіряють освітлення.

За словами Дмитра Назарова, старшого виконроба підрядної компанії «Будінвест», що виконує основні роботи з реконструкції площі, на більшій території площі вже встановлені лавочки, проведені й підключені всі системи комунікацій, практично повністю встановлена система автоматичного поливу, укладається газон.

ПРО ФОНТАН. На даний момент встановлено насоси високого тиску, виконана розводка магістралей під форсунки, проведені кабелі під світло й музику. Днями проведено перші випробування подачі води в систему фонтану. Наступний етап — облицювання корпусу фонтану гранітом.

Гостро обговорювалося питання про термін здачі об’єкта й дати офіційного відкриття площі Героїв. За словами підрядника, відкрити площу, якщо сильно постаратися, можна було б до Дня Новомосковська. Це на півтора-два місяці раніше затвердженого проектом терміну. Вийшло б два свята в одному, але якщо площа буде практично готова, то фонтан до вересня ніяк не запустити. Справа в тому, що форсунки для розпилювання струменя води були замовлені за кордоном. Там виникли якісь проблеми, у результаті чого термін поставки форсунок відкладається на деякий час.

У результаті зійшлися лише на бажанні приурочити відкриття площі до Дня міста, яке відзначається в середині вересня, але виникли деякі тимчасові організаційно-технічні проблеми. Проводити ж відкриття площі в жовтні буде трохи нелогічно, тому що головною її родзинкою є фонтан. Однак восени всі фонтани зазвичай «консервуються» на зиму. Дату відкриття площі та пуску фонтану вирішено обговорити на найближчій сесії міськради або виконкомі.

Ось що з цього приводу сказав Вадим Нестеренко: «Я завжди намагаюся відвідувати й перевіряти будівництво та ремонт соціально-інфраструктурних об’єктів на території нашого 38-го виборчого округу. До таких, безумовно, належить площа Героїв, яка реконструюється за кошти держбюджету. Вважаю, що оновлена площа стане справжнім подарунком новомосковцям і прикрасою нашого славного міста. Мені доводиться чути багато різних думок із цього приводу. Одні кажуть, мовляв, навіщо нам така площа, коли в нас безліч інших проблем. Інші, що нам краще жити в красивому й комфортному місті. З часом одні проблеми змінюються іншими, влада також змінюється, але красиві місця, як ця площа, будуть ще довго дарувати городянам хороші спогади. Тим більше, що будівельники виконують свою роботу якісно і з випередженням графіка, а про дату відкриття фонтану і площі треба буде ґрунтовно подумати», — підсумував Вадим Нестеренко.

Бiля БК у Перещепиному будуть танцi

Рівно 57 років районний будинок культури м. Перещепиного капітально не ремонтувався. Завдяки народному депутату України Вадиму Нестеренку до потрісканих стін, дірявого даху, обшарпаного залу, сцени та фойє доторкнулися руки будівельників. Не хочеться вдаватися в перипетії ремонту, що тривав 3 роки, головне інше — цей капітальний ремонт Перещепинського Будинку культури, нарештi, підходить до завершення. Якщо бути зовсім точним — 29 вересня на День міста Перещепиного відбудеться його урочисте відкриття.

У зв’язку з завершенням реконструкції районного будинку культури м. Перещепиного відбулися огляд об’єкту й робоча зустріч нардепа Нестеренка з виконавцями реконструкції.

— Страшно згадати, як важко мені вдалося вмовити губернатора Дніпропетровщини Валентина Резніченка виділити з обласного бюджету на капітальний ремонт Перещепинського БК 30 мільйонів гривень, — каже Вадим Нестеренко. — Звісно, після декількох переробок проекту й перерахунку кошторису ремонту говорити про ідеальне проведення ремонтних робіт нереально… Досить багато в нас претензій до проектантів, на яких справедливо кивають і будівельники. У підсумку доводиться вислуховувати претензії про недоробки й від людей, які будуть тут працювати після відкриття. Я їх звів разом, вони один одного вислухали і прийшли до консенсусу, тобто, у мірі можливостей будівельники будуть усувати зазначені недоробки. На щастя, це дрібнота, наприклад, відсутність або нестача в кабінетах електричних розеток або відсутність огорожі на виході зі сцени. Головне — оновили фасад, укріпили фундамент і стіні, зробили дах тощо. Також придбали сучасне обладнання для сцени та встановили зручнi крісла в глядацькій зоні. Також ввели в експлуатацію сучасні системи протипожежного захисту, створили умови для інвалідів та людей з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, на прохання молоді поруч побудували літній танцмайданчик, який не був передбачений проектом.

Дитячому садку у Вільному бути

«Дитячий садок давно потребує село Вільне, тому як тутешнiй НВК розрахований лише на 20 діток і тільки п’ятирічного віку, а старий садок, який колись був кращим у районі, не працює з незапам’ятних часів. Словом, ми задумали його відродити, реконструювати. Тим більше, що дошкільного закладу потребують бiльше 100 маленьких вiльнян. Розглядається варіант створення також ясельної групи. Зізнатися, ми сподівалися на створення трьох повноцінних груп по 25 дітей у кожній. Проектанти ж дещо приземлили наші мрії: згідно з прийнятими нормами і правилами такий садочок може бути розрахований на 57 діток,- так характеризує ситуацію з бесхозними дітьми дошкільного віку голова Вільненської сільради Дмитро Кравченко.

Після ознайомлення з ходом ремонтних робіт дитсадочка Вадим Нестеренко висловив свої невдоволення підрядниками, які затягнули процес реконструкції. «Шкода, що безповоротно втрачено частину теплої пори, але сьогодні процес коригування вже пройдений, експертиза проекту затверджена, тепер не злізу з підрядників, щоб вони до кінця року, якщо не  повністю закінчили, то хоч зуміли зробити максимум. Судячи зі зробленого, Вільному дістався доволі слабенький підрядник. Що ж, будемо ще ретельніше контролювати хід робіт».

Той же голова Вільненської сільраді Дмитро Кравченко трохи розрядив ситуацію. Мовляв, занепокоєння марні, до кінця року будівельники УКБ ОДА, якщо їм додадуть фахівців, повинні закінчити роботи. Залишилася, в основному, внутрішня обробка , мусять до Нового року здати об’єкт.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *