• діти за мир

День захисту дітей, які в Новомосковську – за мир!

З 9-го травня, Дня Перемоги, в Новомосковську поклали початок міському марафону-естафеті «Діти за мир». Ініціаторами акції стали депутати Новомосковської міськради з фракції «Опозиційний блок». А первістком проведення – школа №14. На підготовлені учнями урочисту частину і концерт прийшли подивитися не лише батьки, а й жителі навколишніх кварталів. Головний ідейний натхненник заходу, член Новомосковського виконкому, керівник міської організації політичної партії «Опозиційний блок» Олександр Іванов тоді пообіцяв, що марафон-естафета «Діти за мир» триватиме до червня і в ньому візьмуть участь 15 шкіл.

1-го червня, у Всесвітній день захисту дітей, естафету марафону пощастило взяти школі №7 та 11-му колегіуму. Чому пощастило? Та тому, що привітати їх учнів приїхала, напевно, найзначніша і представницька делегація депутатів обласного та міського рівнів, а також представників духовенства.

Коли ми їхали в сьому школу, що на Решкуті, в голову запала крамольна думка: ну, хто з учнів вранці прийде на шкільний двір після декількох перших днів літніх канікул? Адже й не відіспалися толком!.. Та ще й після минулої напередодні хорошої зливи!.. Словом, все віщувало, що запланований захід пройде без дитячого багатоголосся. На щастя, ми помилилися. По-перше, стих вітер, потеплішало, виглянуло сонечко, встановилася погодка, що личить першому дню календарного літа! Але найбільше всіх гостей вразила картина шкільного двору, соковита травичка якого, немов веснянками, була всіяна різнобарвними покривалами, як на пікніку, на яких бавилися діти.

Це вчорашні школярі таким чином чекали на гостей – канікули ж!.. Але далеко не всі: молодша група шкільного хору, переможець міського конкурсу «Таланти Присамар’я», щосили намагалася перед виступом потрапити в ноти і розспіватися; дівчинки в рожевих бальних сукнях відточували танцювальні «па»; інші повторювали вірші, інтермедії, пісні. Що, врешті-решт, – під оплески своїх же однолітків (що особливо підкуповує!) і, авжеж, батьків і гостей – показали у прекрасно скомпонованій концертній програмі.

Не подумайте нічого поганого щодо підготовки та проведення концерту в 11-му колегіумі. Що ви! І там все було зіграно виключно щиро, артистично, по-дитячому задерикувато і барвисто. Це при тому, що концертні номери в обох школах були абсолютно не схожі один на одного. Зрозуміло, що про такі видовища переконливо словами не розкажеш, це дивитися треба! На наш погляд, свято, безумовно, вдалося на славу!

Прийшов час назвати й гостей, які не шкодували своїх долонь, аплодуючи таланту кожного юного артиста: депутат обласної ради Любов Нестеренко, депутати Новомосковської міської ради Галина Козаченко, Сергій Поздняков, Лариса Шаповалова та Володимир Фінько, член Новомосковського виконкому, керівник міської організації політичної партії «Опозиційний блок» Олександр Іванов, благочинний Першого Новомосковського округу церков, настоятель храму «Сорока Святих» протоієрей Андрій Шевчук і настоятель храму Святого Луки отець Василь.

Всі без винятку перелічені депутати і священнослужителі – в більшості неодноразово є матерями, батьками, дідусями й бабусями. Тому кожен із них по-своєму, але цілком відверто, бажав дітворі хороших канікул, запастися здоров’ям на новий навчальний рік і, звичайно ж – миру!

Наступного дня

2 червня, марафон-естафету прийняла 17-а школа житлового масиву Животилівка.

Так з однієї школи в іншу передається право на проведення святкових заходів, на яких учасники шкільних літніх майданчиків показують всі свої творчі здібності, беручи участь у різних пісенних, танцювальних і театральних конкурсах.

Перед учасниками з вітальним словом виступив член виконкому керівник міської організації політичної партії «Опозиційний блок» Олександр Іванов. Він побажав дітлахам добре провести літні канікули і подякував викладацькому колективу за допомогу в організації естафети.

До дітей звернувся благочинний протоієрей отець Андрій (Шевчук), який розповів їм про те, що є істинним патріотизмом, і побажав вирости гідними громадянами своєї країни.

Також захід відвідали депутати міської ради від ПП «Опозиційний Блок» Зоя Петрусенко та Андрій Александрович.

До всіх шкіл гості приїжджали не з порожніми руками, а привозили солодкі подарунки. Всі залишилися задоволеними святом.

Учні школи №17 передали естафету учням школи №4.

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *