День захисту дітей – захисту майбутнього

1 червня не лише свято, цей день – нагадування всім дорослим про нашу відповідальність за долі дітей

Міжнародний день захисту дітей відзначається з 1950 року за ініціативою Міжнародної демократичної федерації жінок. Але для реального захисту і забезпечення прав дитини необхідні були закони й міжнародні договори. Головний для всіх країн світу документ з цього питання – прийнята Генасамблеєю ООН 20 листопада 1989 року Конвенція про права дитини, яка стала світовою конституцією для дітей. Наша країна ратифікувала цю Конвенцію 27 вересня 1991 року. З цим документом ми повинні звіряти всі свої дії, плани й перспективи щодо підростаючого покоління українців.

Обов’язок і батьків, і держави в цілому – забезпечити дітям гідні умови для життя й дорослішання, якісну освіту, захист здоров’я, повноцінне харчування, фізичний та інтелектуальний розвиток.

Добре, авжеж, якщо день Захисту дітей батьки проведуть у компанії своїх дітей, відвідають парки, атракціони, численні святкові заходи, підготовлені у школах, позашкільних установах освіти, культури та спорту. Наш благодійний фонд «Твій рідний край» підтримав такі дитячі та родинні свята в Магдалинівці, у Василівці Новомосковського району, ще в цілому ряді навчальних закладів.

Але всім нам – дорослим – важливо пам’ятати, що це не просто веселий день для дітей, а й нагадування нам про наш обов’язок і необхідність всіляко захищати права кожної маленької людини, щоб діти мали щасливе сьогодення та право на щасливе майбутнє.

Народний депутат України Вадим НЕСТЕРЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *