Гроші, ідеї, результати…

З ранку Гарант нашої Конституції порадував українців гарною новиною. Так і написав у соціальних мережах: «Ще одна хороша новина – Рада директорів МВФ ухвалила програму допомоги stand-by для України на 3,9 млрд доларів». В результаті цієї перемоги ми нарешті пішли на впевнений рекорд – піднялися на друге місце в світі за боргами перед МВФ. Обігнали Грецію з її жалюгідними 11,6 млрд боргу і майже зрівнялися з Аргентиною, у якої борг на півмільярда більше – 14,6 млрд доларів. Успіх?

Президент сам відповів на це смішне питання: «Такі рішення провідних світових фінансових інститутів забезпечують стабільність нашого впевненого руху… Впевнено крокуємо далі»! Куди?

Вчора в Тернополі на зустрічі зі студентами Петро Олексійович чітко окреслив напрямок руху: «Ми повинні підготувати країну за наступні 5 років до того, щоб вона відповідала критеріям членства в Європейському Союзі і НАТО». Ось тут мільярди від МВФ і стануть у нагоді, адже на літньому саміті НАТО американський президент Трамп грубо обізвав усіх своїх союзників по Альянсу «паразитами, що споживають плоди американської потужності». І заявив, що Америка «піде своїм шляхом», якщо члени НАТО не будуть більше вкладатися в сферу оборони.

У США гроші рахувати вміють і свої національні інтереси оберігають свято. З усіма своїми партнерами і союзниками вважають за краще говорити не про гроші, а на нейтральні теми. Ось у середу особисто Держсекретар США Майкл Помпео зателефонував в Україну. Як ви думаєте – кому і навіщо? Подзвонив очільнику новоствореної Православної церкви України (ПЦУ) Епіфанію і «висловив підтримку релігійної свободи» і «підкреслив необхідність поважати право українців на свободу віросповідання». Дуже, бачте, актуальна тема для українців.

Насправді для українців актуальними сьогодні є дещо інші проблеми. Нещодавно соціологічний Центр Разумкова опитав громадян країни щодо того, як вони планують жити далі. 13% опитаних людей працездатного віку заявили, що їдуть на заробітки і тимчасове проживання в інші країни, плюс ще 7% готові виїхати куди завгодно за кордон на постійне проживання. А серед молоді у віці до 29 років частка охочих виїхати становить 47%. Молодим і працездатним потрібна робота, зарплата і перспективи. МВФ, ПЦУ, НАТО і Томос їх цікавлять мало.

Ваш Мартин КАПУСТА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *