Громади, за які не соромно

За даними Міністерства регіонального розвитку, Дніпропетровщина увійшла в трійку лідерів із формування заможних громад. Про це також повідомив голова області Валентин Резніченко.

«Децентралізація — одна з найбільш успішних реформ, яку ініціював Президент України Петро Порошенко. Йдеться про передачу значних повноважень і ресурсів від держави органам місцевого самоврядування. Такі кардинальні зміни дали реальний поштовх розвитку регіонів, а рушійною силою стали об’єднані громади. Зараз Дніпропетровщина входить у трійку лідерів із формування заможних ОТГ», — зазначив голова Дніпропетровської ОДА. Відповідно до критеріїв рейтингу, опублікованого Мінрегіоном, відтепер кількість об’єднаних громад не настільки важлива, скільки їх залучення до реформи. Також на місце в рейтингу впливає кількість міст обласного значення, до яких приєдналися сусідні громади. У показниках чисельності населення і площі враховуються не тільки дані ОТГ, акцент і на великих містах, які стають центрами розвитку територій.

На Дніпропетровщині зараз 63 громади. Дві з них об’єдналися навколо міст обласного значення — Покрова й Марганця. Апостолівський район повністю покритий об’єднаними громадами: тут налічується чотири ОТГ. Наздоганяють його Томаківський і Синельниківський райони.

У Держбюджеті-2019 на проекти розвитку Дніпропетровщини передбачено 881,1 млн грн, а загалом на розвиток громад України заплановано 20,75 млрд грн. З 2014-го державна підтримка зросла в 41,5 рази.

За інформацією ДніпроОДА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *