Грип та кір – це серйозно!

Січневе похолодання призвело до незначного збільшення числа хворих на грип у Новомосковську, але епідемії поки немає. Люди з ослабленим імунітетом і наявністю проблем з органами дихання можуть перенести грип у важкій формі з ризиком виникнення ускладнень.

Найбільш агресивно грип може протікати в дітей. Лікарі закликають не залишати без уваги будь-які початкові симптоми, характерні для простудних захворювань і за наявності таких негайно звертатися до лікаря.

Говорить головний лікар «Новомосковського міського центру первинної медико-санітарної допомоги» Леонід Гінкота:

«Кір – небезпечна інфекція, і якщо вірити нашим українським ЗМІ, то тільки в Одеській області за декілька тижнів від неї померло 3 людини. Згодом буде ставитися питання про масову імунізацію населення, і це стосується не лише кору, але й інших інфекційних захворювань, таких як дифтерія, перші випадки захворювання якої вже фіксуються на території держави».

Якщо суспільство масово не щеплене, то різко зростає ризик виникнення інфекційних захворювань (всього близько 10). Подібні інфекції можна профілактувати за допомогою вакцини, але поки не буде виправлено ситуацію в країні з імунізацією дітей і дорослих, епідемії виникатимуть. Уникнути їх можна лише, коли буде щеплено не менше 90% населення. На щастя, за останній тиждень у Новомосковську випадків захворювання на кір не зафіксовано».

Анастасія РЄЗНІК

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *