• на контролі

Готуй влітку вікна, а взимку… стадіони

Для економії на енергоносіях в опалювальний сезон міська влада Новомосковська здійснює програму з енергозбереження у шкільних, дошкільних та інших соціальних об’єктах міста. Народний депутат України Вадим Нестеренко продовжує особисто контролювати хід її виконання. Минулого тижня народний обранець побував у ЗОШ №18, №2 та дитячому садку «Черемушки».

Школа №18

Вона одна з найбільших у Новомосковську. Тут займається 1140 учнів. Капітальний ремонт, який триває з осені минулого року та пов’язаний із зовнішнім утепленням стін і заміною вікон, – також спрямований на підвищення енергоефективності. На першому етапі, який почався в жовтні минулого року, виконано: ремонт перекриття даху, заміну вікон та світильників на енергоємні, ремонт внутрішніх стін і стель. Другий етап – утеплення зовнішніх стін і фасаду будівлі, на які буде поклеєно 3 500 кв. м спеціальної утеплювальної вати за технологією «мокрий фасад». Розглядається й питання облаштування у внутрішкільному дворі пандуса та пішохідних доріжок.

За твердженням керівника підрядної організації, що здійснює ремонт, генерального директора будівельної компанії «Будінвест» Дениса Островського, всі вставлені вікна мають найвищий сертифікат якості та протокол енергоефективності. Переважну більшість робіт планується закінчити до кінця навчального року, після якого буде проводитися фарбування стін і підлоги. Отже, до нового навчального року 18-у школу важко буде впізнати як зовні, так і всередині. Найголовніше ж – у класах буде тепло.

Дитячий садок «Черемушки»

заміна вікон в дитсадочку

До травневих свят у ньому замінять всі 80 вікон. Але виник конфлікт із батьками, які власним коштом нещодавно встановили найнижчі за енергоефективністю та, природно, найдешевші за вартістю 40 пластикових вікон із профілем, який, за новими нормативами, заборонений до застосування в дошкільних установах. Тому підрядники, щоб усі шишки після ремонту приміщень, що залишилися холодними, не сипалися на них, наполягли на знятті так званих батьківських та встановленні 5-камерних сертифікованих вікон. Не дійшовши до суті проблеми, батьки були проти, мовляв, навіщо міняти «шило на мило». Завдяки створеній робочій групі з батьківського комітету дитсадка та обіцянці підрядників допомогти в реалізації цих 40 та 18 встановлених три роки тому бюджетних вікон і поверненні витрачених на них грошей, конфлікт, мабуть, скоро буде вичерпано.

Стараннями народного депутата України Вадима Нестеренка фінансування цих робіт здійснювалося з Державного та обласного бюджетів. З 12 мільйонів, витрачених на здійснення даного проекту, місто витратило лише 800 тис. грн.

Спортмайданчик ЗОШ №2

благоустрій

На шкільному подвір’ї в минулому році побудували стадіон зі штучним покриттям. За твердженням в. о. мера Новомосковська Сергія Горошка, дві криті трибуни, на яких незабаром встановлять пластикові сидіння, не були передбачені проектом і споруджені на зекономлені при будівництві стадіону кошти. Початковий проект передбачав будівництво лише самого спортмайданчику. Взимку ж пішли далі та зробили проект благоустрою всієї території другої школи. Його реалізація вже йде повним ходом. Бульдозер розчищає територію, робочі укладають тротуарну плитку, роблять вимощення, намічаються місця для посадки дерев.

Ще про стадіон. Італійське штучне покриття успішно пережило, як жартують будівельники, дві зими – пройшли календарну та… квітневу. Урочисте відкриття стадіону намітили на кінець травня-початок червня, після завершення всіх робіт з благоустрою. Відкриємо страшний секрет. Є ідея запросити на відкриття кого-небудь із гравців корифеїв футбольної команди «Дніпро». Отож, чекатимемо з нетерпінням!

Іван ПАВЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *