Господа славімо! «Великодні дзвони»

Таку назву має міжрайонний етнографічний фестиваль, що вдруге пройшов на Магдалинiвщині, у селі Котовка. Серед 17 учасників – територіальні громади Магдалинівського району та Нехворощанської ОТГ Полтавської області.

Почався фестиваль з конкурсу дзвонарів. Шестиголосим переспівом линули у травневе небо одвічні мелодії, що сповіщають християнський світ: «Христос Воскрес!». Учасники головного дійства потішили майстерністю і господарів свята, і гостей, і представників духовенства. Потім залунала весела музика на відкритій сцені, згукуючи всіх на пісенне свято «Великодня квітка». Від польової кухні вітер вже доносив пахощі, запрошуючи скуштувати справжньої солдатської каші.

Водночас гамірно було у містечку майстрів, де фахівці з обласного будинку мистецтв давали дітям майстер-класи, знайомили з тим, як народжуються прекрасні рукотворні вироби. Навпроти, у довжелезній шерензі простяглися стіл із кулінарними виробами учасників фестивалю. Чого тільки там не було – i варене, і печене, і смажене! Коли господарі свята оглядали «маєтки громад», хтось у захватi вигукнув: «Погляньте, до нас приїхали справжні полтавські галушки!»,- виймаючи з макітри пухкенькі смаколики і запиваючи їх узваром.

А що вже рукотворних див усіляких – не передивитися! Глядачі не могли не зупинитися біля величезних портретів новобраного президента України Володимира Зеленського та співака Олега Винника, виготовлених руками дітей із сусіднього району. «Це ви після виборів намалювали чи раніше передбачили, що Зеленський буде президентом?» – жартували глядачі. «Передбачили!» – посміхалися у відповідь полтавці, показуючи дату, коли було зроблено портрет: 2016-й рік…

Справжньою окрасою став виступ ансамблю барабанщиць «Вірсавія» Нехворощанського БДЮТ. «Молодці! Браво!» – вигукували глядачі, голосно аплодуючи, а потім вишикувалися у чергу зробити селфі з красунями-дівчатками в гусарських костюмах. Недивно, що відразу після виступу «Вірсавія» одержала запрошення від Департаменту культури Дніпропетровської ОДА виступити на святкуванні дня міста Дніпро у вересні.

А щодо Котовського свята, то закінчилося воно виступом славнозвісного академічного фольклорно-хореографічного ансамблю «Славутич» із Дніпра. Глядачі мали можливість доторкнутися до професійного мистецтва, яке захоплює, вражає, залишає по собі приємні спогади. Як і загалом «Великодні дзвони», що лунатимуть тепер у Котовці щороку.

Олена НАПОВНЕНА

Пряма мова

Голова Магдалинівської райради Володимир Дробітько:

«Я вдячний, що нехворощанцi прийняли нашу пропозицію взяти участь у цьому заході, – сказав у вітальній промові. – Адже родзинкою цьогорічною фестивалю є ідея об’єднання громад, які живуть на берегах Орелі. Тож і ми готові їхати на Полтавщину, показувати своїх майстрів, свої традиції, обмінюватися досвідом і гарним настроєм».

Голова Котовської сільради Олена Пустова:

«Рада, що до нас їдуть сусіди з Полтавщини і ми таким чином об’єднуємося навколо позицій християнства, моралі, добросусідства, доброчесності, шанування традицій свого народу. Нині це актуально як ніколи. Тож давайте дружити, співати, дзвонити у дзвони, пригощати один одного смачними стравами, просто зустрічатися не тільки на сесіях чи з’їздах, а й на таких ось заходах, де панує атмосфера гостинності, щирості, доброзичливості. Давайте говорити один одному чесні слова і тоді все у нас буде добре!»

Голова Нехворощанської ОТГ Юрій Мовчан

«Це дуже гарна ідея – обмінюватися досвідом, допомагати один одному, дружити. – Ми об’єдналися у громади і не замкнулися у своїх проблемах, а йдемо до сусідів, ділимося чимось хорошим, адже в кожній громаді є свої особливості, свої родзинки. Приємно, що нас помітили і кличуть до себе в гості, запрошують до співпраці. Вже одержали запрошення взяти участь у фестивалі «Приорільське добросусідство», який відбудеться 25-го травня тут на Магдалинівщині, у Личковому!»

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *