Головні «радикали» України – під слідством!

Квітень виявився найважчим місяцем для Олега Ляшка та його однопартійців із Верховної Ради: верхівка партії потрапила під приціл і прокуратури, і СБУ, і Антикорупційного бюро України.

Багато хто ще не забув гучний корупційний скандал, у якому головну роль зіграв нардеп –  «радикал» Мосейчук. Він озвучив вартість послуг, які «чесні та безкорисливі» депутати від РПЛ надають у парламенті виключно за гроші. Такий цинізм здивував навіть Верховну Раду, яка проголосувала за дозвіл заарештувати колегу. Мосейчук довго розігрував тяжку хворобу та насамкінець все ж зумів обійти закон і вискочити на волю до сесійної зали, продовжуючи розповідати про свою любов до простого народу.

Нинішній рік приніс «радикалам» нові кримінальні справи та проблеми. Спочатку на гачок прокуратури попався права рука Ляшка та, як стверджують експерти, «скарбник партії» – нардеп із Дніпра Сергій Рибалко.

Печерський райсуд Києва 5 квітня заарештував рахунки компанії «Снек Експорт», яка належить батькові нардепа та входить до складу корпорації S. Group. Правоохоронці підозрюють компанію в ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах. Такі висновки були зроблені після того, як у лютому Гентрокуратура та Служба безпеки України провели обшуки в офісі Дніпропетровського обласного відділення «Радикальної партії» і в центральному офісі корпорації S. Group.

Крім того з’ясувалося, що сімейний бізнес депутата від показово-патріотичної «Радикальної партії» через мережу офшорних компаній поширюється й на територію країни-агресора – Російської Федерації. В Липецьку працює завод із виробництва снеків і горішків, – про це стало відомо в ході журналістського розслідування, опублікованого УНН.

В РФ існує дві пов’язані між собою компанії (створені офшорними підприємствами, зареєстрованими за однією адресою), які як під копірку здійснюють діяльність, аналогічну бізнесу ТОВ «СНЕК ЕКСПОРТ» і корпорації «S. Group ». Російські ТОВ «МЕГА ТРЕЙД» і ТОВ «СНЕК-ГРУП» використовують торговельні марки прямо співзвучні з українськими торговими марками родини Рибалки. Наприклад, в української ТМ «Мачо» є російський брат-близнюк – ТМ «Мачо хіт». А упаковка українських горішків «Мачо» і російських «Мачо хіт» виконана практично однаково – в одній кольоровій гамі та шрифтах.

Сьогодні правоохоронці взялися за самого Ляшка, і для цього вони мають досить вагомі підстави. 20 січня 2017 року лідер «радикалів», котрий не має жодних інших доходів, окрім депутатської зарплати, купив розкішний будинок і земельні ділянки в елітному селищі під Києвом, загальною вартістю 15 мільйонів гривень.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура України відкрила та передала в НАБУ кримінальне провадження про незаконне збагачення глави фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Підстави для цього є.

Посудіть самі: задекларовані нардепом особисті доходи за 2016 рік у вигляді зарплати і коштів на депутатську діяльність склали близько 326 тисяч гривень. Плюс відсотки на вклади в банках – 346 тисяч гривень. Крім того Ляшко задекларував таємничий «гонорар» від ТОВ «Новини 24 години» в сумі майже 219 тисяч.

І з таким річним доходом менше, ніж у мільйон гривень, головний «радикал» примудрився мати в банках доларові та гривневі рахунки на 20 мільйонів. Плюс десь і якось зібрати і зберігати в будинку готівку: 30 тисяч доларів, 70 тисяч євро та 400 тисяч гривень.

Якось цифри легальних і фактичних доходів зовсім не сходяться, якщо враховувати, що бізнесом Ляшко до депутатства не займався і такі гроші чесним шляхом заробити ну вже ніяк не міг. Тому їм і займається прокуратура та НАБУ.

І ще одна цікава деталь. Дуже «близький до народу» лідер Радикальної партії Ляшко чомусь їздить у народ на броньованому Cadillac Escaladе. При цьому автомобіль Ляшко орендує у свого радника Олександра Гулака та сплачує оренду з бюджетних коштів. Яким чином? Та дуже простим: Ляшко в 2016 році отримав з бюджету на Радикальну партію майже 17 мільйонів гривень.

Все таємне рано чи пізно стає явним.

Веніамін БАЗЛОВ

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *