• інвентаризація земель сільгосппризначення

Гайворонський готує «чорний переділ» у Новомосковському районі?

Тривожна для власників земельних ділянок інформація пролунала на нараді в Дніпропетровській ОДА 21 квітня

Приводом для можливого земельного переділу в районі є заява депутата облради від «радикалів» Гайворонського та групи фермерів, які його підтримують, про те, що проведена в 2013 році інвентаризація земель сільгосппризначення «є неправильною і її потрібно скасувати». Вперше ця заява під стінами ДніпроОДА прозвучала кілька місяців тому.

У відповідь керівники області запропонували Гайворонському надати конкретні факти й документи, які підтверджують, що інвентаризація була проведена з порушеннями. Якщо такі факти хоч по якійсь земельній ділянці є, з ними потрібно звернутися до суду та скасувати конкретне земельне рішення, але в жодному разі не всю інвентаризацію землі. Якщо це станеться, то сотні й тисячі людей не зможуть надалі підтвердити свої права на власну землю.

Заступник начальника Держгеокадастру Новомосковського району Максим Білий пояснив, що наслідки скасування інвентаризації дійсно будуть дуже тяжкими для людей:

– В ході інвентаризації була переоблікована абсолютно вся земля сільгосппризначення в Новомосковському районі, – каже Білий. – Якщо скасувати цей документ, усі наступні розпорядження про виділення землі з 2013 року будуть під загрозою. Їх можна буде в будь-який спосіб у будь-який час оскаржити та скасувати. Всі громадяни можуть позбутися тієї землі, яку вони отримали в період з 2013 по 2017 рік. Всі витрачені на процедуру оформлення землі час, нерви та гроші – все це може звалитися як картковий будиночок, і земля повернеться в держвласність.

Ось чому в ДніпроОДА настійно порадили Гайворонському надати документи про конкретні порушення та скасувати їх через суд. При цьому пообіцяли йому допомогу і підтримку.

За три місяці на зустрічі в ОДА 21 квітня заступник голови ОДА з правових питань Володимир Юрченко відразу задав два конкретні питання: чи приніс Гайворонський конкретні документи за порушеннями? І яке рішення виніс суд за їхнім позовом про скасування інвентаризації землі?

У відповідь почув дві тези: жодних документів на підтвердження своїх звинувачень Гайворонський знову не приніс. І ніякого позову до суду асоціація фермерів не подавала. – Чому? – здивувався Юрченко. «А ми боїмося, що суд ухвалить рішення не на нашу користь», – чесно відповів йому юрист фермерської асоціації. «Так про що ж у нас буде зустріч, що ми будемо обговорювати, які документи й факти розглядати»? – ще раз здивувався заступник голови ОДА.

Обласна адміністрація пропонує Гайворонському та його фермерам конструктивний діалог і взаємодію. Але дуже схоже, що Гайворонському потрібен лише галас, скандал і самореклама.

– Три місяці тому я їм кажу, – давайте перестанемо шуміти й базікати, йдіть до суду, отримуйте рішення, скасовуйте інвентаризацію, якщо так ви впевнені у своїй правоті та є конкретні факти, – розповідає заступник губернатора Володимир Юрченко. – І якщо суд не знайде законних підстав для скасування інвентаризації, це буде крапка в суперечці. Але суть якраз полягає в тому, що крапка їм не потрібна, їм потрібен процес, який дозволяє кричати, займатися піаром, видавати себе за «борців за справедливість», звинувачувати всіх направо й наліво, але реальних кроків не робити. Така позиція нас не влаштовує. Ми за конструктивний діалог, який веде до результату.

Віце-губернатор висловив свою особливу тривогу тим, що багато фермерів, яких об’єднав Гайворонський, вибудовують корупційні схеми, щоб через чиновників земельного кадастру захоплювати земельні ділянки, які держава на пільгових умовах надає ветеранам АТО. Він нагадав, як місяць тому представник фермерського господарства приніс в ОДА хабар, щоб переоформити на фермера 10 га землі під виглядом виділення її для ветеранів АТО.

– Ми з поліцією провели спецоперацію, хабародавця затримали. А коли почали розкручувати цю схему, вона виявилася масовою. Фермери купують доступ до бази даних АТОшників, щоб скористатися їхнім пільговим правом і скупити землю. Це перший напрямок конфлікту, в якому негативну роль грають саме фермерські об’єднання, – уточнив віце-губернатор Володимир Юрченко. – Другий напрямок конфлікту – це інвентаризація 2013 року. Гайворонський наполягає, щоб губернатор скасував своїм розпорядженням інвентаризацію. Наша позиція – тільки через суд. Не можна ставити під загрозу законне право на землю дуже багатьох жителів району.

На нараді в ОДА був присутній ветеран АТО Віктор Байдачний, який сьогодні є координатором «Єдиного вікна» при ОДА, створеного в допомогу АТОшникам області. Він пояснив, що учасники бойових дій не дозволять Гайворонському реалізувати свої земельні схеми.

– Якщо скасування інвентаризації відбудеться, це відразу поставить під сумнів законність виділення земельних ділянок у районі. І наслідки я бачу в такий спосіб: у будь-який момент, завтра або через п’ять років, до будь-якого громадянина, в тому числі до ветерана АТО, прийде якийсь дядько та скаже «це моя земля». Покаже свої документи, а про документи власника землі скаже, що вони незаконні. І людина залишиться один на один або з якимось ненаситним фермером, або з бандитами, безнадійно ходитиме по судах. Це буде банальне віджимання землі, – розповідає Байдачний. – Я відкрито говорю і попереджаю, що наші хлопці нікому не дозволять це зробити.

За підсумками наради в ОДА Володимир Юрченко дав розпорядження представникам Держгеокадастра надати всі документи з інвентаризації землі 2013 року. Можливо, скоро ми дізнаємося, хто і як оформляв землі в районі та чого насправді хоче Гайворонський.

Олексій ГРАБЛІН

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *