Газу знайшли заміну

Школу в селі Голубівка Новомосковського району перевели на альтернативне опалення. Замість застарілих газових котелень – дві сучасні автоматизовані.

Паливо – дерев’яні пелети.

Учні, їхні батьки та вчителі радіють – нарешті в закладі тепло.

Економляться й витрати на паливо – як мінімум на третину. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
Середній школі у Голубівці – майже 80. Там навчається понад сотню учнів. Газові котельні для обігріву двох корпусів звели ще 1957-го. З часом вони стали обігрівати й інші будинки в селі, а старих потужностей не вистачало. З кожним роком узимку в школі все холоднішало. Діти навчалися при 14-15 градусах.

«Доводилось одягати на футболку теплу кофту, зверху – ще й товстий светр. Іноді й курточки не знімали на уроках», – розповів учень 7 класу Денис Каленін.

Газові котельні давно потребували модернізації. Та за підрахунками фахівців, набагато економніше було звести дві нові – на альтернативному паливі.
«Голубівська школа – перша в Новомосковському районі, яку опалюють пелетні котельні, – зазначила начальник відділу освіти Новомосковської РДА Олена Щербакова. – Нині у приміщенні тепло – задоволені й діти, й батьки. Всі ходять у легкому одязі. Це чудово!».

В кожній із котелень – два котли. Коли на вулиці плюсова температура, працює тільки один. За цим слідкує автоматика. Зменшились і витрати на паливо. Дерев’яні пелети на весь опалювальний сезон коштують на третину менше за газ. А головне – у школі значно потеплішало. Тепер стовпчик термометра у приміщенні підіймається до 24 градусів.

Прес-служба ОДА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *