• на валізах

В Париж у справах терміново

Ні, я не зрозумів. І що це ми тут сидимо, газетки читаємо? Чому валізи не збираємо? Де ваш заповітний біопаспорт із чіпом? Де квитки на найближчий лоукост? І не робіть вигляд, ніби не розумієте, про що це я говорю. Бо сказано нашим шановним Петром Олексійовичем минулої неділі: «Сьогодні кожен українець може та має можливість випити фантастичної кави в Братиславі, або полетіти лоукостом до Варшави, або відвідати Віденську оперу». Маєте можливість? Виконуйте! А я вам допоможу підрахувати ваші можливості.

Щоб вас впустили в Братиславу (а це столиця Словаччини) на кордоні ви повинні довести, що у вас у наявності є 56 євро (1600 гривень) на кожен день перебування в країні. Інакше не пустять. А чашка кави з одним круасаном на цьому тлі просто дрібниці: 7+7 євро. Всього 400 гривень. Дешевше в чотири рази, ніж місячна плата за опалення.

Ось що з Віденською оперою робити – щиро не знаю. Один квиток на пристойне місце коштує там 360-390 євро. Щоправда є стоячі, як вони самі попереджають «з обмеженим видом на сцену», але приблизно за місяць до вистави їх можна купити за 50 євро. А вид на сцену – то таке, перетупцюємо. Головне – заздалегідь знайти коєчку в хостелі за 25-30 євро, оскільки кімната в готелі починається від 80 євро.

Що, не вистачає грошей на європи? Як же так! Що ж ви такі неощадливі, що ж ви пенсії свої тринькаєте на ліки та комуналку! Вам вже і безвіз зробили, а ви все по-європейськи жити не хочете. Ай-я-яй…

Хоча, якщо говорити об’єктивно, – цей самий безвіз справа хороша. Як не вам, так онукам і правнукам вже точно стане в нагоді. Навряд чи їм захочеться сидіти в Україні. В державі, де мають намір удвічі підняти пенсійний стаж, не піднімаючи при цьому реально розмір пенсій. Де мають намір переступити через 49-ту статтю Конституції та скасувати безкоштовну і доступну для селян медичну допомогу. Де вже завтра дадуть добро на приватизацію та вільний ринок наших чорноземів.

Колись дуже давно, в іншу епоху та про іншу державу Ільф і Петров склали безсмертну фразу «Країна неляканих ідіотів. Саме час полякати». Заповіти класиків втілюються в життя?

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *