В Новомосковськ йдуть два нових віруси грипу

За прогнозами ВООЗ, в епідсезон 2018-2019 років в Україні очікується циркуляція вірусів: A / Michigan / (H1N1), A / Singapore, B / Colorado. Перший з них в Україні, і в Дніпропетровській області зокрема, лютував протягом двох останніх років. Для нього характерний короткий інкубаційний період і ускладнення у вигляді пневмонії, енцефаліту і менінгітів. З іншими двома українці ще не стикалися. Але будь-які вірусні інфекції безслідно для організму не проходять. Тому потрібно заздалегідь подбати про здоров’я. І головний захист – щеплення. Вакцини в аптеки міста і області мають надійти найближчим часом. Вже пройшла реєстрацію французька «Ваксигрип», завершується її лабораторний контроль. Також закінчується реєстрація південнокорейської «Джіс Флю». Імунітет формується 7-14 днів. Ніяких протипоказань для вакцинації в період підвищення захворюваності немає.

Про це повідомляє “Полезная Газета” з посиланням на Нелю Полюхович, начальника відділу санепіднагляду і організації розслідування спалахів ГУ Госпродпотребслужби в Дніпропетровській області.

ПРОФІЛАКТИКА

– Найкраща міра профілактики захворювання на грип – вакцинація. З щепленням ви отримуєте частку вірусу, до якого організм виробляє антитіла якийсь час – від півроку до року.

– Марлева пов’язка в місцях, де багато людей, або під час догляду за хворим: за умови, що її міняти кожні три-чотири години.

– Протистояти інфекції допоможе аскорбінова і лимонна кислоти (цитрусові, яблука, шипшина), селен (каші, часник), вітамін E, марганець, цинк і мідь (горіхи), залізо (м’ясо, помідори), йод (морська риба), фітонциди ( цибуля, часник). Фітонциди взагалі добре вбивають віруси – так, корисно з’їдати один-два зубчики часнику в день.

– Регулярне промивання носа створить захисний бар’єр на слизовій, через яку в організм може проникнути вірус грипу. Перед виходом на вулицю змащуйте слизову носа оксоліновою маззю або вазеліном – це також затримає інфекцію.

– Рясне пиття корисно як при самому грипі, так і в якості профілактики – з його допомогою токсини з організму виводяться набагато швидше. Особливо корисні трав’яні чаї, відвар шипшини.

– Мийте руки до і після їжі, а особливо після відвідування громадських місць. Люди, які хворіють на грип, розносять інфекцію, залишаючи мікроби на поручнях, столах, посуді. З цієї причини менше торкайтеся руками до обличчя. Обдавайте посуд окропом – він нейтралізує віруси, особливо, якщо це посуд загального користування, наприклад, на роботі.

– Провітрюйте приміщення – грипу за смаком тепле сухе повітря закупореного приміщення. Відкривати вікна слід мінімум раз на годину на кілька хвилин. Краще відмовтеся від обігрівача на користь теплого одягу.

– Займайтеся по можливості спортом. Фізичне навантаження покращує кровообіг, організм насичується киснем і створюється все більше імунних клітин.

– Уникайте місць скупчення людей під час епідемій.

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *