• село під охороною

В Магдалинівському районі розкриваність злочинів краща, ніж по області та в Україні

Про ці та інші цікаві факти роботи Магдалинівського відділення поліції розповідає його начальник, підполковник поліції Юрiй Нечепуренко

Перше питання щодо спиляного пам’ятника Невідомому офіцерові в Кільчені – Ви обіцяли, що затриманих на гарячому негідників посадять ще до Дня Перемоги…

– Оскільки двоє підозрюваних з моменту затримання «пішли у відмову», тобто геть відкидають свою причетність до розпилювання пам’ятника, їхній одяг відправляли на експертизу до Запоріжжя. Проводилася його хімічна експертиза на предмет нашарування частинок металу від пам’ятника. Процедура підтвердила факт присутності на їхньому одязі металевих частинок саме від кільченьського пам’ятника. На підставі чого їм пред’явлено пiдозру, слідчі закінчують процедуру оформлення документів і наприкінці місяця направлять справу до суду.

– Суд знову буде десь в іншому районі?

– Повинен бути в Магдалинівці. Нарешті, після кількох років адміністративно-бюрократичної тяганини з призначенням, у нас з’явилася суддя.

Хотілося б почути ще про одну резонансну подію на Магдалинівщині – невдалу спробу пограбування будинку фермера в Жданівці та чудове затримання грабіжника.

– Забігаючи вперед, я б не кваліфікував цей випадок як чистий грабіж. Оскільки в затриманого крім підсобного для злому інструменту більше нічого з собою не було – це можна назвати крадіжкою, розкраданням.

Фермер Володимир Бублич, як зазвичай, вранці вийшов з дому та поїхав на машині до своєї контори. Злодій це відстежив і, будучи абсолютно впевненим, що в будинку нікого немає, адже до цього часу його дружина також мала бути на роботі, приступив до справи. Проник до будинку, використовуючи популярний зараз спосіб – «віджимання» пластикового вікна за допомогою монтування та викрутки. В самий розпал пошуку «скарбів» із душової вийшла дружина фермера, яка залишилася в цей день вдома. Побачивши незнайомця, що нишпорив по шухлядах серванта, жінка, треба віддати їй належне за самовладання, взяла мобільний телефон, вийшла з дому та набрала чоловіка.

Хвилин за десять – благо, працює неподалік – приїхав і чоловік, та не один, а прихопивши трьох міцних хлопців. Природно, для грабіжника їхній приїзд став повною несподіванкою, і він чинив опір. Під час спроби вирватися з дому він поставленим ударом звернув ніс одному з так званої групи захоплення. За що йому буде поставлено й нанесення легких тілесних ушкоджень. Хлопцям довелося з ним добряче повозитися, перш ніж зв’язати його та викликати поліцію.

– Хто він і яка його доля?

– На вигляд і за характерними звичками, він колишній спортсмен. 1978 року народження, до того ж гастролер – із Кіровоградської області. Не судимий, одружений, має малолітню дитину. Слідство в розпалі, розглядаються всі мотиви й висунуті версії злочину.

Після затримання він дві доби провів під вартою. Ночував у Дніпропетровському СІЗО. Після достовірного встановлення його особи, місця проживання та проведення необхідних формальностей, згідно з новим законодавством, суд відпустив його під 320 тисяч грн застави, яку внесли його товариші, а також – під особисте зобов’язання з’являтися в судові або слідчі органи за першим викликом. Сподіваюся, це буде скоро – слідчі вже готові передати документи в суд.

– Самі то, як ставитеся до того, що його відпустили?

– Я б не відпустив. Такі діяння треба припиняти і, відповідно, карати. Але закон є закон.

Село пiд охороною!

Нам розповідали, що подібний випадок пограбування будинків фермерів не поодинокий на Магдалинівщині?..

– Поодинокі випадки подекуди трапляються, але системи або розбійних нападів, як в інших районах, у нас, на щастя, не простежується. Самі розумієте, час який… Та ще надмірна гуманність у законодавстві, левову частку ведмежої послуги до якого підлила Надія Савченко. Сила-силенна ж відморозків достроково на волю вийшла.

Тут позначається і скорочення особового складу. Раніше в нашому райвідділі щодня й щоночі патрулювали по два екіпажі на двох машинах ДАІ. Кожен із них міг у будь-який час несподівано з’явитися в найвіддаленішому селі. Шахраї знали про це й хоч трохи побоювалися, та й людям спокійніше було. Зараз таке може тільки наснитися. Після скасування ДАІ ми позбулися відразу 14 бойових багнетів. Людей катастрофічно не вистачає. З технікою становище не краще. Група швидкого реагування на виклики виїжджає, наприклад, на «Таврії». Іншим машинам не менше 20 років.

При всьому цьому відсоток розкриття в Магдалинівської поліції становить 33%, по області – 27,3%. Розкриваність у нас навіть вища за середньоукраїнський показник. Більш того, за загальними підсумками п’яти місяців цього року ми посіли друге місце серед 49 сільських відділів поліції області. Не хочу собі лестити, але, чесно сказати, це зовсім не поганий показник.

У зв’язку з підвищеною криміногенною обстановкою в селах почали створюватися загони самооборони…

– Я б не став їх називати самообороною – викликає неоднозначну асоціацію… Просто загони, або дружини чергування. При нашій інертності, коли людині лінь подзвонити в поліцію та повідомити про підозрілу, наприклад, машину в селі, а фермер або сільрада шкодують грошей на установку камер відео-спостереження, нічне або цілодобове чергування – найоптимальніший варіант. Це вже зрозуміли в багатьох селах і з успіхом впроваджують у своє повсякденне життя. І там, де це практикується, різко практично зникла злочинність, навіть на побутовому рівні, до нуля спали крадіжки тощо. До речі, в Жданівці, після невдалого випадку пограбування, сам же потерпілий фермер також організував нічне вартування, а вдень селяни записують номери прийшлих машин. Мало того, щоб відвадити небажаних гостей перед в’їздом встановили банер із написом «Село пiд охороною».

Які нині найпоширеніші злочини на селі?

– Були, є та, напевно, будуть – крадіжки. В самому селі – курку, гуску, порося, городину… За селом – крадіжки в дачних будиночках. Вбивства? Бувають. Два останніх – цієї весни – розкриті. Обидва на побутовому ґрунті – через психічне відхилення та по п’янці.

Євген ЄВТУШЕНКО

З неоприлюдненого

Про що промовчала поліція

Жертва невдалої спроби пограбування кіровоградським гастролером, начальник переробного цеху агрофірми «Агро-Ленд» Володимир Бублич повідав те, що не сказав начальник Магдалинівської поліції.

– Грабіжник був явно не з дилетантів і початківців – у всьому відчувалися досвід і професіоналізм і те, що це пограбування не було спонтанним, до нього ретельно готувалися, – впевнений Володимир і наводить п’ять доводів.

– Чи можна назвати збігом те, що грабіжник із Кіровоградської області, з містечка, в якому зареєстрована фірма, якій я напередодні продав зерно соняшника на досить таки велику суму? Керівництво фірми та  інкасатори, які перевозили гроші, знали мою юридичну та домашню адресу. Однак не здогадувалися, що практично всю суму я виплатив своїм робітникам.

Злочин ретельно готувався, адже грабіжники були впевнені, що після мого від’їзду вдома нікого немає – дружина йде на роботу трохи раніше.

При проникненні до двору стороннього дала б знати про себе вівчарка, яку вивели з ладу ультразвуковою «глушилкою». Після чого собака два дні ходила, як чумна. Цей ультразвуковий прилад згодом виявили в кишені грабіжника.

Гастролер орудував у камуфляжі, масці та рукавичках, із навушником у вусі, через який, імовірно, підтримував радіозв’язок із подільником, що його прикривав. Дружині було добре чути, як потріскує ефір у рації, через що грабіжник і не почув присутності в будинку господарки.

Грабіжник явно мав спецпідготовку з боксу або іншого рукопашного єдиноборства, адже наносив професійні удари під час затримання. Не відставала від фізичної і його висока психологічна підготовка. Поводився спокійно, впевнено, весь час акцентуючи увагу на тому, що він без зброї, а, значить, ніякий не нальотчик, не грабіжник, а тривіальний злодюжка. Трохи лише дозволив собі нервувати, коли ми його остаточно скрутили і зв’язали, почавши погрожувати розправою, – журиться Володимир Бублич.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *