В АПК — науковий підхід та інновації

Під час круглого столу, який був присвячений Всесвітньому дню продовольства, обговорили проблему подолання голоду, світової продовольчої кризи, поліпшення харчування та «нульовий голод». Подія передувала відкриттю Міжнародної агропромислової виставки і форуму «Агропорт Південь Херсон — 2018». У круглому столі взяли участь представники влади, міжнародні консультанти, експерти галузі і вчені.

Всі вони погодились, що для досягнення поставлених цілей української агроіндустрії потрібно трансформуватися в бік наукового підходу та інноваційних технологій, а для цього країні необхідна потужна науково-практична платформа з досліджень агропроблематики і впровадження інновацій.

На думку міжнародного експерта ЄБРР Володимира Малиновського, єдиною такою платформою в Україні сьогодні є Науково-дослідний «Інститут здоров’я рослин».

«Завдяки відкритому формату роботи і кращому обладнанню, інтегрованому з міжнародними базами даних хімічних елементів, він може працювати не тільки для потреб українського аграрного сектору, але й розв’язувати проблеми аграріїв у всьому світі», — говориться в повідомленні.

«Інститут здоров’я рослин» проводить фундаментальні та галузеві дослідження, займається науково-дослідницькою діяльністю й надає широкий спектр агробіологічних послуг. У колі його інтересів — розробка нових препаратів і унікальних технологій, вивчення розвитку культур у звичайних і стресових умовах, дослідження зразків ґрунту, води, добрив, кормів, рослинного й посівного матеріалу, виявлення залишкових пестицидів у готовій продукції.

Такий комплексний підхід дозволяє забезпечити раціональне управління природними ресурсами, поліпшити якісні й кількісні показники врожаю й допомогти Україні вийти на лідируючі позиції світового агроринку.

Веніамін БАЗЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *