Сільгосптехніка «задешево»: про програму компенсації від Кабміну

Цього року Кабінет міністрів України затвердив програму компенсації 25 % вартості вітчизняної сільгосптехніки, яку аграрії придбали, починаючи з 1 грудня 2017 року. Для невеликих фермерських господарств із посівними площами до 500 гектарів і річним виторгом до 15 млн грн, а також кооперативів із посівними площами до 100 гектарів компенсація становить 40%.

Що ж необхідно зробити фермеру, щоб отримати цю компенсацію? На це питання відповів керівник напряму сільськогосподарської техніки ПрАТ «Дніпрополімермаш» Олексій Авраменко.

– Спершу потрібно визначитися з видом техніки або обладнання, які ви вирішили купити. Потім переконатися, що цей товар є в переліку техніки й обладнання, розміщеному на офіційному сайті Мінагрополітики. Крім цього, потрібно підтвердження, що ви є сільгоспвиробником. Такий документ вам видадуть у Державній фіскальній службі. Також необхідно мати довідку про те, що у вас немає заборгованості перед держбюджетом, фондами обов’язкового державного соціального страхування понад 6-ти місяців. Далі подаєте заявку на участь у цій держпрограмі на тому ж офіційному сайті Мінагрополітики.

Є ще одна умова: розрахуватися за техніку необхідно тільки через державні банки — «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Приватбанк» або «Укргазбанк». Тому ви відкриваєте рахунок в одному з цих банків і подаєте заявку. Кроєм заявки потрібно подати до банку такі документи: копію платіжного доручення; акт прийому-передачі техніки та обладнання; свідоцтво про державну реєстрацію техніки; документ, який підтверджує, що підприємство не є банкрутом і не перебуває в стадії ліквідації.

Після отримання відповідних документів Міністерство аграрної політики протягом місяця перераховує кошти фінустанові, яка повинна відразу ж перевести 25 % від вартості придбаної техніки.

Варто зазначити, що обсяг часткової компенсації за придбану техніку й обладнання українського виробництва у 2018 р склав 144,9 млн грн. За період із грудня 2017р. до червня 2018 р державною програмою часткової компенсації техніки скористалося 1 322 сільгоспвиробника, які придбали 2 008 одиниць за 595 млн грн. (без НДС). Якщо конкретніше, то за техніку, придбану в грудні 2017 року було компенсовано 12,7 млн грн, у січні-травні 2018 р. — 100,6 млн грн, а за червень аграріям буде перераховано 31,6 млн грн за 436 придбаних одиниць техніки загальною вартістю 129 млн грн (без ПДВ). Лідерами з отримання цієї компенсації є Вінницька (11,9 млн грн за 153 од.) і Запорізька (11,1 млн грн за 157 од.) області.

У Дніпропетровській області з початку року сільгосппідприємства придбали 135 одиниць техніки. Управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації планує компенсувати 25 %.

Вiкторiя СИМОНОВА

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *