• день матерів

Вітаймо матерів!

У другу неділю травня міжнародна спільнота має милу та зворушливу нагоду для святкування – День матері. Цьогоріч вітаємо мам і бабусь 14 травня, а перед тим дізнаємося трохи про історію цього свята.

Деякі народи святкували цей день із давніх-давен: стародавні греки віддавали данину поваги Геї, римляни вшановували іншу матір богів – східну Кибелу. У Британії День матері святкують з XVII століття: тоді, в Середньовіччі, це був день, коли змалку працюючих далеко від дому дітей і молодь відпускали погостити до родини, тож діти несли невеликі подарунки своїм матерям. Цей день був сповнений радістю та поклав початок святу Матері у Великобританії.

В США в 1872 р. пацифістка Джулія Уорд Хоув запропонувала відзначати День матері як символ єдності матерів за мир у всьому світі, проте її концепція не знайшла підтримки. Та в 1907 р. це вдалося інший американці – Анні Джарвіс, яка так журилася після смерті власної матері, що вирішила влаштувати день пам’яті матерів у всій Америці. Анна діяла рішуче: вона написала листи до державних установ із метою переконати всіх у необхідності такого свята. За три роки штат Вірджинія першим визнав День матері офіційним святом, а в 1914 р. президент США Вудро Вільсон оголосив, що відтепер кожна друга неділя травня призначається національним святом на честь усіх матерів.

В 1928 р. вперше День матері відсвяткував Союз Українок Канади, а в 1929 р. свято прийшло до Галичини. Організатором торжеств була Олена Кисилівська, редактор тижневика «Жіноча доля». Законодавчо свято закріпилося в Україні з 1999 р.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *