Вісті з полів: болісна напасть

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів повідомляє, що агрокліматичні умови останнього періоду «посприяли» розвитку хвороб озимих і ярих культур.

У посівах озимих найбільшого поширення набули септоріоз і борошниста роса, якими вражені від 15 до 37% полів у Київській і Херсонській областях. Гельмінтоспоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями охоплено 10% рослин. На полях ярого ячменю борошнистою росою, гельмінтоспоріозом, темно-бурою плямистістю уражено 1-5% рослин. У господарствах Івано-Франківської та Луганської областей до 5% рослин вражені бурою плямистістю. У південних областях на цибулі виявлено пероноспороз. Набувають поширення борошниста роса і парша на яблуні, курчавість листя персика. Зокрема, період тривалого зволоження на тлі знижених температур негативно вплинув на розвиток кісточкових порід і сприяв їх ураженню моніліозом. Їм охоплено 5-15% пагонів. В Одеській області на виноградниках триває розвиток мільдью.

Крім цієї напасті, на велику кількість опадів, через які неможливо вчасно почати сіяти, скаржаться аграрії у Вінницькій, Хмельницькій, Львівській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській та Чернівецькій областях. Ще одна проблема, яку створюють рясні опади – це те, що не можна вчасно внести добрива на ранні зернові і зерно-бобові культури, які вже зійшли. Деяким сільгоспвиробникам доводиться пересівати культури, оскільки сильні дощі їх змили.

Ганна ЛИСЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *