• важліві події

Військова гордість Новомосковська

10 лютого 194-й понтонно-мостовий загін Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України відсвяткував 75-ту річницю свого створення

Урочисті заходи з цієї нагоди пройшли в Новомосковському Будинку культури «Металургів».

Вражаючий титульний і кількісний склад офіційних осіб, які прибули на святкування, вже сам по собі говорить про значущість події. Втім, судіть самі: глава адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенант Микола Мальков; керуючий Дніпропетровською єпархією УПЦ митрополит Дніпропетровський і Павлоградський владика Іриней; архієпископ Новомосковський, вікарій Дніпропетровської єпархії Євлогій; народний депутат України Вадим Нестеренко; заступник начальника управління по взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Дніпропетровської обладміністрації Віктор Овчар; заступник начальника відділу по боротьбі з корупцією та зв’язків із правоохоронними органами Дніпропетровської облради Олександр Сіренко; виконуючий обов’язки міського голови, секретар Новомосковської міської ради Сергій Горошко; начальник управління з питань учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб Дніпровського міськвиконкому Сергій Звірко, головний інженер ПАБ «Інтерпайп НТЗ» Олександр Бугаєв, начальник регіональної філії «Придніпровської залізниці» Юрій Тищенко, ректор Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка Лазаряна Олександр Пшинько; командир частини в 90-і роки полковник у відставці Олександр Іванов, ветерани та військовослужбовці 194-го ПМЗ, громадськість міста.

наші люди

Нестеренко

На урочистому заході розповіли про бойовий і трудовий шлях частини, її ветеранів, про виконані об’єкти й намічені плани. Особлива увага акцентувалася на тому, що з липня 2014 року і по сьогодні 194-й пантону-мостовий загін бере участь у забезпеченні проведення АТО на сході країни. За цей період частиною були побудовані два понтонні мости на місці зруйнованих, які стали стратегічними об’єктами транспортної мережі східного регіону та дали можливість руху колон військової техніки, місій ООН і ОБСЄ, гуманітарних колон і руху цивільного транспорту.

Товаришів по службі та ветеранів 194-го ПМЗ привітав командир частини полковник Микола Савчук. Він висловив подяку за службу всьому особовому складу, розповів про здобутки і плани на майбутнє.

Далі вітальне слово взяв голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенант Микола Мальков. Микола Іванович привітав ювілярів і побажав їм і надалі виконувати поставлені перед ними завдання з незмінно професійним підходом. Генерал похвалив і старший офіцерський склад, і прапорщиків, і солдат за відповідальне несення служби.

Мальков

Бажаючих привітати понтонно-мостовий загін у той день було багато, і всі прийшли, як то кажуть, не з порожніми руками. Значимий і потрібний подарунок традиційно зробив народний депутат Вадим Нестеренко. Нагадавши про славні справи загону в допомозі будівництва автодороги Київ – Одеса і в справі запобігання екологічній катастрофі в Кулебівці – рекультивації тамтешнього звалища – вручив такий необхідний мостовикам ноутбук останньої моделі.

Не «заіржавіло» і з привітаннями та подарунками від Новомосковської міської ради. З теплими словами до військовослужбовців звернувся виконуючий обов’язки міського голови Сергій Горошко.

На честь ювілею військовослужбовці та ветерани частини крім подарунків отримали грамоти, в тому числі й від Верховної Ради України, численні подяки, вітальні листи, ордена, медалі та чергові військові звання.

А головною окрасою святкового концерту став виступ прославленого оркестру 194-го понтонно-мостового полку під керівництвом військового диригента, підполковника Богдана Задорожного. Військові музиканти, як завжди, влаштували на сцені феєрверк артистичності, майстерності та військової виправки.

Безумовно, несподіваним подарунком для запрошених і військовослужбовців став виступ синів легендарного українського співака Назарія Яремчука – братів Дмитра та Назарія, які під нестихаючі оплески виконали улюблені пісні свого батька.

На закуску торжества командування понтонно-мостового приготувало ще один сюрприз – так би мовити, бойові 100 грам для ветеранів своєї частини. В залі на другому поверсі накрили столи та запросили сивочолих, відзначених безліччю нагород колишніх військових залізничників і мостовиків, до яких зі словами подяки звернулися генерал-лейтенант Микола Мальков та народний депутат Вадим Нестеренко. У свою чергу, ветерани подякували командування за турботу і провели деякий час у задушевних бесідах і спогадах.

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *