Війною палала рідна земля

До Дня Перемоги у Другій світовій війні в Магдалинівській районній бібліотеці було проведено годину пам’яті «Війною палала рідна земля». На захід запросили учнів Магдалинівської ЗОШ. Провідний бібліотекар Аліна Губська та провідний бібліограф Людмила Кушіль розповіли як Приорілля стало прифронтовою смугою та про перші дні окупації Магдалинівського та Котівського районів.

На Магдалинівщині ворог зустрів опір нечисленних військових підрозділів. У жовтні 1942-го року лейтенантом Іваном Івановичем Демченком був створений партизанський загін, який налічував 80 бійців і став загрозою для окупантів. Про діяльність партизанського загону яскраво розповів у своїх повістях «Зимові громи» та «Березневі заметілі» дніпропетровський письменник І. Шило.

Цікавою була розповідь про нашого земляка Іларіона Андрійовича Грома, який 19-річним юнаком у званні старшого лейтенанта керував артилерійською батареєю. В одному з боїв на Курській дузі на його батарею вийшло 100 танків і самохідних установок та 70 машин з піхотою. Про цей його подвиг писалося в пресі, того часу навіть склали про нього вірш, де називали його «громовержцем». За цей бій Іларіон Гром був нагороджений орденом Вітчизняної війни I ступеню.

Сумною була доля багатьох дівчат, які були змушені підкоритися обставинам і виїхати на роботи до Німеччини. Школярам особливо запала в душу розповідь про гастарбайтерів Таїсію Михайлець з с. Першотравенка та Таїсію Окунь з с. Почино-Софіївка. Минули десятиліття, зараз всі  гастарбайтери вважаються жертвами тоталітарних режимів, їхня юність зів’яла на чужині.

Щоб із воїном не сталося – залишився назавжди в своєму окопі, чи в горах Кавказу, згорів у небі чи забрали морські хвилі – його душа завжди витатиме над полями й річками, садами та лісами рідного краю. Він наш. Будемо це пам’ятати!

Провідний бібліограф Людмила Кушіль, провідний бібліотекар Аліна Губська

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *