Від бухгалтера до банкіра й заступника мера

За 18 років роботи в мерії Новомосковська заступник міського голови, керівник фінансового управління міськвиконкому Тетяна Дакова успішно працює за четвертого керівника міста.

Серед її перших керівників і наставників були Герой України Анатолій Станіславович Вуйчицький, Анатолій Ілліч Хорішко, Анатолій Григорович Білик. Студентську практику проходила в Миколаївці, у колгоспі, яким керував Павло Іванович Лазаренко. До речі, він особисто підписував її щоденники зі студентської практики.

– Чим Лазаренко запам’ятався?

– Він дуже прискіпливо, з висоти свого зросту, підходив до відбору співробітників. Чомусь він мені запам’ятався в чорному пальто й модній тоді пижиковій шапці, дістає з кишені в’язку ключів або печатку, яку також завжди носив при собі в кишені. Бувало, загляне в бухгалтерію і всім здається, що повз його пронизливий погляд нічого не могло пройти. Помічав усе до дрібниць. Так, це був дуже вимогливий керівник, якого всі й боялися, і поважали.

– ВНЗ готував Вас до сільськогосподарського напрямку

– Так, я десять років відпрацювала в управлінні сільського господарства Новомосковського району, де пройшла шлях від простого бухгалтера до головного економіста. З червня 1993-го року розпочався відлік моєї роботи в Новомосковському міськвиконкомі на посаді заступника міського голови з економіки. Деякі тоді ще розпочаті проекти знайшли своє відображення і в сьогоднішній роботі. І це природно, економіка — це постійний процес, що вимагає своєї реалізації й не завжди залежить від зміни керівництва.

– Отже, уже 25 років, як на Вас тримається економіка Новомосковська?

– Не зовсім так. У 2000-му році мені зробили пропозицію, від якої важко було відмовитися — очолити банк «Самара-Агро», одне з новомосковських відділень банку «Україна». Потім — «Індекс-Банк», зараз «Креді Агріколь», у якому я пропрацювала десять років управляючою. Наше відділення за підсумками роботи щороку займало високі рейтингові місця й було найкращим у системі банку. Цілеспрямована робота в банку неоціненно збагатила мій досвід у сфері фінансів і економіки. Не випадково обраний у 2010-му році мером Сергій Мороз запропонував мені знову посаду заступника міського голови — тепер уже з фінансів. Напевно, символічно, що повернулася я до своєї улюбленої роботи в міськвиконкомі в День місцевого самоврядування. Говорячи про улюблену роботу, я не лукавлю. Мені дійсно подобається працювати з людьми і для людей, заразом, подобається працювати з цифрами, розуміти, що стоїть за кожною з них, вони допомагають правильно розставляти пріоритети. Ще подобається аналізувати недоліки, перетворювати їх у пріоритети…

– Ви брали участь у реформуванні медицини Новомосковська…

– Медицина приваблює мене давно. І коли у 2011-му наша область потрапила в пілотний проект медреформи, я взялася за це з задоволенням, адже на охорону здоров’я не вистачало держбюджетних грошей, потрібно було вишукувати з місцевого бюджету. Тоді я прекрасно розуміла, що успішне реформування вимагало, імовірніше, не чисто медичного підходу, а — фінансово-економічного й організаційного. Думаю, я з цим впоралася — первинна медицина в Новомосковську змінилася до невпізнання. Ми відремонтували, наповнили всім необхідним і відкрили дев’ять амбулаторій, територіально охопивши всі мікрорайони міста, навчили всіх сімейних лікарів.

– Чим займаєтеся зараз?

– Січень присвятила організації фінансування бюджетних установ у 2019-му році, налаштуванню їх взаємовідносин із надавачами послуг, враховуючи зміни на ринку постачання електроенергії. Завершено роботу над звітом про виконання бюджету міста за 2018-й рік, ознайомитися з яким можна на сайті міськради.

Іван ПАВЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *