Вчитель вчителів…

Зовсім недавно відсвяткувала свій 90 річний ювілей мила, доброзичлива жінка – жителька с. Чернявщина Юр’ївського району, ветеран Великої Вітчизняної війни, ветеран педагогічної праці Віра Федосіївна Ткаленко. В селі Чернявщина вона народилась і проживає до цього часу. З дитинства була допитливою дівчинкою і вступ до 1 класу був для неї неабиякою подією.

Захоплено ловила вона кожне слово своєї першої вчительки, і ще тоді, маленькою першокласницею, твердо вирішила бути вчителем. Навчалася легко, із задоволенням, була першою ученицею в класі. Тому після закінчення школи вступила до Краматорського педагогічного училища.

Студентські роки пролетіли швидко й непомітно. І ось вона з хвилюванням і трепетом, вже вчителькою початкових класів та образотворчого мистецтва  ступає на поріг Чорноглазівської початкової школи, де й розпочалася її педагогічна стежина. А потім була Чорнявщинська семирічка, яка згодом перетворилася на середню школу…

І де б не працювала Віра Федосіївна, скрізь де вона з’являлася, лилася її приємна мова, дотепний гумор, випромінювалася доброзичлива атмосфера. Її учні – теперішні вчителі Чорнявщинської ЗОШ – знають Віру Федосіївну як прекрасного вчителя, доброго вихователя, майстра на всі руки.

Саме тут вона зустріла свою долю – лікаря-рентгенолога Олександра, з яким і побралася.

Віра Федосіївна є прекрасним виконавцем гуморесок і народних анекдотів. Хоча на її долю випало нелегке життя. Її молоді роки були опалені війною, а потім – післявоєнна відбудова, голодомор 1947 року.

Святкуючи свій 90 річний ювілей, Віра Федосіївна повна сил та енергії. Вона й дотепер є архіваріусом нашої школи: знає та пояснює в деталях дати та події, прізвища та посади причетних до історії школи особистостей. «Моїм довголіттям я завдячую моїм дітям –Миколі та Надії», – говорить вона.

Надія залишила місто Дніпро і переїхала заради мами в село, а Микола часто приїздить з родиною, тоді вони всі збираються разом.

Цьогоріч вітали Віру Федосіївну всією педагогічною родиною нашого району.

Шановна Віро Федосіївно,  ще раз  вітаємо Вас із поважним ювілеєм, бажаємо Вам оптимізму, міцного здоров’я, поваги та любові рідних і близьких.

Відділ освіти, молоді та спорту Юр’ївської РДА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *