Все нажите непосильною працею має надійно охоронятися

Що собою являє сучасна поліція охорони та особливості її роботи – про це розмова з Сергієм Дубчаком, начальником Новомосковського міжрайонного відділу поліції охорони.

– То що таке поліція охорони?

– Подібний підрозділ у системі правоохоронних органів існує вже більше 60 років. Раніше ця служба називалася позавідомчою охороною. Була, є та залишається поліцейським підрозділом з абсолютно не підмоченою репутацією, своєю хорошою історією, давніми традиціями, сучасною та доволі вражаючою матеріальною базою. Ще одна відмінна риса поліції охорони – самозабезпечення, що дає їй широкі можливості користуватися останніми досягненнями електронних і технічних засобів в охоронній галузі. Служба державна, підпорядковуємося Національній поліції України.
Поліція охорони не перебуває на державному бюджеті, а працює лише на договірних умовах – по охороні особистого, колективного, державного майна і стратегічних об’єктів. У нашому випадку це енергетичні та нафтогазовидобувні компанії, газо- і нафтосховища, конденсатопроводи, а також газо- і нафтосвердловини. В основному, перераховані об’єкти знаходяться в Юр’ївському і Магдалинівському районах, включаючи найбільше в Європі Пролетарське газосховище.
Крім перерахованого ми займаємося установкою різних видів сигналізацій – від квартирних до автомобільних, за якими, за допомогою супутникових систем, можемо відстежити пересування викрадених авто в будь-якій точці світу.
Поліція охорони має у своєму розпорядженні мобільні, оснащені всіма необхідними автомобільними, технічними і стрілецькими засобами професійно підготовлені оперативні підрозділи швидкого реагування, здатні в лічені хвилини прибути на місце події та затримати злочинців. Поліція охорони працює в системі єдиної дислокації або в системі телефону поліції «102». Це означає, що будь-який дзвінок на «102», що стосується поліції охорони, буде негайно переадресовано нашому підрозділу.

– У дворі вашого відділу вольєр зі службовими собаками. Що, поліція охорони має також власний кінологічний розплідник?

– На сьогодні це лише дві вівчарки, прикомандировані до нас із кінологічного розплідника службового собаківництва обласної поліції. Ще дві зі своїми інструкторами служать в АТО. Завдяки відомому в Новомосковську кінологу Юрію Приткову та його доньці, інструктору-кінологу обласного кінологічного центру, старшому лейтенанту поліції Олені Притковій-Козак, ми налагодили взаємовигідну співпрацю. Новомосковський міжрайонний відділ поліції охорони надав прикомандированим кінологам і їхнім чотириногим вихованцям місце дислокації – вольєри, кабінет, місце для тренувань, ангар і кімнату відпочинку.

– А що натомість?

– У разі будь-якого проникнення у квартиру, наряд, що виїжджає, як правило, бере собаку та її інструктора з собою. Зрозуміло, що собаки потрібні для більш швидкого та ефективного пошуку і затримання злочинців. Пригадується нещодавній випадок, коли спрацювала сигналізація у квартирі на одній з вулиць Новомосковська. Наряд, що приїхав на місце, лише констатував безлад і ані душі в квартирі. Співробітників, які вже було приготувалися до гонитви, приємно порадували підоспілі собака з інструктором. Зайшовши в одну зі спалень, пес щось відчув і з гавкотом кинувся під диван, усім виглядом показуючи, що там хтось є. Старший наряду не повірив, мовляв, не може людина сховатися в такому вузькому просторі. «Може, кішка?», – припустили інші. Тільки інструктор, знаючи повадки свого підопічного, попросила підняти диван. Яке ж було загальне здивування, коли під диваном лежав злодюжка, з кишенями, набитими золотими прикрасами, коштовностями та грошима…
Інший бич нашого часу – розкрадання або вирізання металевих кабелів. При викликах на такі пошкодження собака просто незамінна. По-перше, вона шокує та на якийсь час психологічно обеззброює злочинця, що, як правило, орудує в темних люках, підвалах або колекторах. По-друге, це особиста безпека всього наряду швидкого реагування.
Багато наших замовників, котрі пов’язані з бізнесом, спеціально замовляють собак для виявлення в автомобілях або приміщеннях вибухівки. Просто для профілактики, щоб, наприклад, у конкурентів відбити охоту робити всякі капості або більш серйозні речі.
Взагалі ж, наша зона собачого реагування поширюється на два райони – Новомосковський і Магдалинівський. Найближчі – у Дніпрі та Павлограді.

– А як же раніше обходилися без собак?

– Собаки в позавідомчій охороні були завжди. Але коли настали важкі часи, від чотириногих помічників вирішили відмовитися, що вплинуло на якість роботи, профілактику злочинів і затримання злочинців. Чотири роки тому все той же кінолог Юрій Притков запропонував нам відновити використання службових собак, на що ми із задоволенням відгукнулися. Так, їхнє утримання дійсно обходиться в копієчку – в місяць від 8 до 10 тисяч грн. І це за умови, що тварина не хворіє. А лікування нині, навіть ветеринарне, ох, яке дороге! Але нічого, справляємося, адже службові собаки платять нам сторицею.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *