«Все дитинство мені дарували папуг, хом’ячків – тільки не собаку…»

В обласному управлінні поліції лише дві жінки-кінолога, одна з них – старший лейтенант поліції Олена Козак, яка служить у Новомосковській філії обласного кінологічного центру

Про двох новомосковських кінологів ми писали. Це – Юрій Притков, перший в Україні керівник рідкісної породи собак кане-корсо та перший власник розплідника цієї породи, а також перший у Присамар’ї експерт-кінолог (див. «ТРК» №118 від 29.06.2018)… І старший сержант поліції Сергій Зимовченко, чотириногий підопічний якого на прізвисько Сєвєр знайшов людину по сліду 10-денної давності (див. «ТРК» №150 від 15.02.2018). Напередодні ж 8-го Березня – розповідь про жінку-кінолога.

Олена Козак – випускниця юрфаку університету внутрішніх справ, у поліції чотири роки, має диплом спецпідготовки з собакою у вищій школі прикордонних військ. Донька того самого Юрія Приткова.

– З дитинства любила тварин, особливо собак. Напевно, від тата з генами передалося. Мріяла стати ветеринаром, оскільки ще не знала, що існує така професія – кінолог. Скільки себе пам’ятаю, випрошувала в батьків собаку, але мені дарували папуг, хом’ячків – кого завгодно, тільки не собаку, – згадує Олена. – І лише на дванадцятиріччя, коли родина переїхала в більшу квартиру, тато подарував мені цуценя невідомої тоді в Україні породи кане-корсо. А на додачу – купу літератури з догляду і дресурі, з умовою, що я все вивчу напам’ять. Вивчила та виховала трьох корсів, із якими неодноразово брала участь і ставала призером чемпіонатів світу, Європи, СНД та України. За хорошу роботу з цією породою мені присвоєно також рідкісне для жінок звання судді-кінолога міжнародної категорії. А ветеринарією згодом перехворіла, вірніше, зрозуміла, що це не моє. Адже ветеринар повинен, якщо треба, ще й оперувати собак. А я б не змогла бачити їх у безпорадному стані на операційному столі – аж надто їх люблю.

Хто Ваш сьогоднішній вихованець?

– Тепер у мене чотирирічна німецька вівчарка Венді. Отримала її дев’ятимісячним цуценям у собачому розпліднику облУВС. Спеціалізація – слідова робота. Півтора роки тому встановила обласний кінологічний рекорд – знову ж у Магдалинівському районі, Венді взяла слід триденної давності й вивела оперативників на вбивцю. На нашому рахунку десятки розкритих крадіжок і пограбувань, а також успішний пошук загублених дітей і зниклих з місць ДТП водіїв.

Лена, що ще можете робити з Венді?

– Можемо добре, я б навіть сказала відмінно, стріляти. Природно, стріляю я, а Венді зигзагами задкує або лавірує між ногами. В принципі, вона багатоверстатниця, – може буквально все.

Скільки кінологів прикомандировані до Новомосковської поліції?

– Двоє – я і Сергій Зимовченко. Чергуємо подобово. Так, прибираємо у вольєрах і готуємо собакам теж самі. За найменшої можливості собак намагаємося забрати додому. Щоправда Сергію це складніше, він з Орловщини. Але щоб удома собака була постійно, мрію завести маленького волохатенького померанського шпіца. Але ж кусається! Ні, не шпіц – ціна!..

Розкажіть про Вашого напарника.

– Сергію, так само, як і мені, батьки не дозволяли завести велику собаку, про яку він мріяв з дитинства. Мрія здійснилася лише в 23 роки, коли по роботі у приватній охоронній фірмі годилася службова собака. Коли привів додому величезну вівчарку, його мама, було, схопилася за голову, але скоро звикла. Однак незабаром довелося шукати іншу роботу… Йому хотілося схожу, з собакою. І те, й інше він знайшов у поліції.

А як ставиться до собак Ваш чоловік?

– Нормально, адже він сам у недалекому минулому спецназівець і кінолог. Я з ним і познайомилася на кінологічних курсах у Житомирі, де він мене навчав усіляким премудростям служби.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *