• ті ж самі граблі

«Вроде не бездельники…»

У це важко повірити, але виявляється щастя теж можна висловити в цифрах. І не тільки в тих, що в гаманці або на банківському рахунку. З ініціативи ООН з 2012 року вираховується та публікується звіт всесвітнього щастя (World Happiness Report). Серед факторів, які впливають на щастя, згідно з дослідженням авторів рейтингу, найсуттєвішими є наступні: купівельна спроможність населення, кількість здорових років життя громадян країни, впевненість у тому, що в разі біди можна розраховувати на підтримку держави, рідних і близьких, свобода і можливість робити особистий життєвий вибір, висока поширеність благодійництва та низька поширеність корупції.

Свіжий «індекс щастя» на 2017 рік був опублікований 20 березня. І, авжеж, очі відразу потягнулися розшукати в довгій табличці рядок із гордим словом Україна. Знайшов. Гикнув. Україна опинилася на 132-му місці (між африканськими Ганою та Угандою). Завершує нещасливих на 155-му рядку Центральноафриканська Республіка.

Таким чином, наша улюблена батьківщина виявилася найнещаснішою країною Європи (до речі кажучи, минулого року Україна була на 123-му місці рейтингу – опустилися за рік болісних реформ на 9 позицій). Ну, а лідером щастя виявилися п’ять невеликих північних європейських країн – Норвегія, Данія, Ісландія, Швейцарія та Фінляндія. Всі вони відрізняються від нас спокоєм, сильною соціальною політикою, повагою до традицій і влади (яка заслуговує на повагу).

Що ж із нами відбувається? Ми кудись болісно прагнемо, але роками ходимо по колу, не забуваючи ретельно наступити всоте на одні й ті самі граблі. Ми щось будуємо та реконструюємо, а за в підсумку все виявляється розваленим і безладним. Причому, якщо зазирнути до якогось конкретного сільського двору або міської квартири – в більшості людей усе в порядку, чистенько й доглянуто, городик урожайний і парканчик міцний. А що ж у нас із країною відбувається? Чому сума хороших працьовитих людей і їхніх корисних справ, перемелюючись через державні жорна, на виході дає не високоякісне борошно, а неїстівну макуху?

Пам’ятаєте, у старому-престару фільмі покійний Андрій Миронов співав пісеньку про острів невезіння? Були там такі слова: «вроде не бездельники и могли бы жить, им бы понедельники взять и отменить». А ось що нам потрібно скасувати, щоб бути веселими, заможними і щасливими? Ніхто не знає відповіді?

Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *