Володимир Савєльєв: «Нам не дають обіцяне, але ми міцнішаємо й не втрачаємо надії»

У день місцевого самоврядування, який святкувався 7-го грудня, газета «Твiй рiдний край» розмовляла з головою Перещепинської об’єднаної територіальної громади Володимиром Савєльєвим.

– Володимир Іванович, з яким настроєм зустрічаєте свято місцевого самоврядування? Це ж свято суто ОТГ.

– З великою надією на Президента, на уряд, на Верховну Раду, які майже щодня розповідають у всіх засобах масової інформації про, нібито, виділення грошей новоутвореним територіальним громадам, після чого вони повинні працювати, заробляти, виправдати їхні надії й людей, що там проживають… Насправді ж немає ні обіцяних грошей для ОТГ, ні субсидій для населення, але ми терплячі і прекрасно розуміємо, що забезпечити відразу всіх неможливо… Тому дивимося на все це з обнадійливим оптимізмом. І, скриплячи серцем, засукавши рукава, намагаємося самі якось рухатися вперед, шукати вихід із, здавалося б, безвихідних ситуацій.

– Що маєте на увазі, невже проблему постачання питної води вирішили?

– Так, водопостачання в Перещепиному вже налагодили. Як і задумували, створили комунальне підприємство КП «Вода-Перещепине-365». Як у пісні співається «а название такое, право-слово боевое» — означає, що вода в місті відтепер буде 365 днів на рік. Створенням цього підприємства ми підійшли до проблеми забезпечення Перещепиного водою, образно кажучи, зовсім з іншого боку, з іншим підходом і з новими людьми. По-перше, ми відішли від поставок води 35–40 тисячам людей, які абсолютно не стосуються до славного Перещепиного. Відтепер воду отримують лише 10 тисяч жителів міста. Звісно, комусь цей вимушений крок не сподобався. Як то кажуть, звиняйте!..

– Пам’ятається, ще порівняно нещодавно ви не могли знайти спільну мову з енергетиками. Вони необґрунтовано, під приводом недостатньої оплати жителів «за світло», постійно відключали напругу, що живила електронасоси, які качають воду зі свердловин. Щоби не позбавляти місто водопостачання, Ви позичали у військових дизель-електростанцію…

– І з енергетиками знайшли спільну мову. Крім того, уклали договір про обопільні обов’язки, підкинули їм трохи грошей на розвиток, з жителями міста переуклали договори на оплату «комуналки». Бачачи, вірніше відчуваючи щоденну присутність води в кранах, люди відгукнулися, почали дружно платити й поступово погашати заборгованість. Як результат — у системі підвищився тиск води, яка тепер аж бігом, без перепочинку, піднімається на п’ятий поверх. Жителі п’ятиповерхівок уже забули, коли вона там була. У зв’язку з цим намітили план дій із ремонту труб міського водопроводу, у якому за короткий проміжок часу налічувалося до п’ятнадцяти поривів і дірок із норицями. До літа поміняємо на нове все насосно-силове обладнання. Тобто, будемо розв’язувати проблеми за мірою їх надходження.

– Воду в Перещепиному зараз п’ють тільки зі свердловин. Яка вона, краща, ніж водопровідна?

– За чинним приписом, раз на десять днів ми здаємо на хімічний та інші аналізи зразки води в санстанцію. З боку санітарних медиків претензій ще не надходило. Впевнений, у будь-якому випадку, якість води з артезіанської свердловини 80-метрової глибини набагато краща, ніж хлорованої водопровідної, яка текла старими трубами з наростами з іржі та інших гидот всередині. Що будемо робити, якщо якість води зіпсується? Думаю, великих проблем не буде — запросимо фахівців, які встановлять дозатори для знезаражувальних компонентів.

– Під час громадських слухань щодо створення ОТГ, поряд з іншими питаннями, хвилювала й доля сільських шкіл…

– З 1-го січня Перещепинська ОТГ «забирає під себе», під своє фінансування, усі школи. Це — також вимушений захід, передбачений статусом ОТГ. Хоча, навіть при обіцяній Києвом освiтянськiй субвенції, у нас виходить мінус від семи до десяти мільйонів. Тобто, при тому, що ми можемо виділити з бюджету та субвенції, дефіцит фінансування шкіл становитиме приблизно десять мільйонів гривень. Звісно, наш бюджет може закрити цю прогалину, але де тоді брати кошти на ремонт доріг, ремонт медзакладiв, дитсадків, клубів, тих же шкіл?!. Виходить, центр нас підспудно штовхає на цю прокляту, як її, — оптимізацію або закриття деяких сільських шкіл. Як би це жорстоко не виглядало, але міра ця, на жаль, необхідна. Зрештою, не руйнувати ж ми їх будемо — почекаємо кращих часів, згодом, може, відкриємо, коли в країні економіка налагодиться.

Зі шкільними автобусами виникли деякі непорозуміння. Школярів, наприклад, з Кильчені в Голубівцу й назад везе, а 12 діточок у садок везти не хоче. В опорній школі немає жодного автобуса, хоча, потрібно мінімум три.

– Нещодавно на Дніпропетровщині запровадили новий проект Нацполіції, за яким кожна ОТГ матиме свого поліцейського офіцера…

— Згоден, потрібне й давно назріле рішення проблеми відсутності поліції в селах зрушило з мертвої точки. Наприклад, у Новомосковському районі на п’ять-сім сіл у кращому випадку по «півтора» поліцейських. Тепер ми розраховуємо виділити по поліцейському в Керносівку й Голубівку, а також мінімум двох полісменів у саме Перещепине. Розглядається пропозиція, щоб і в Михайлівці тримати правоохоронця. Щоби вони приблизно рівновіддалено знаходилися від усіх населених пунктів ОТГ і в обличчя знали всіх місцевих злодюжок, бешкетників і інших асоціальних елементів. Ось, якщо б їм і права дещо розширили, а то з нашим менталітетом у західну поліцію грати небезпечно.

Як сказав нам в облраді головний поліцейський країни Сергій Князєв, управління поліції постачає їх обмундируванням, зброєю, автомобілем, забезпечує досить непоганою зарплатою і 4-місячними курсами перепідготовки. ОТГ зобов’язується забезпечити полісмена житлом, якщо треба, кабінетом, комп’ютером та іншою оргтехнікою.

– Чи знайдуться охочі, приміщення, житло?

– Ще й конкурс не оголошувався, а два потенційні кандидати вже є. Один із яких — офіцер, як і потрібно. Після співбесіди в облуправлінні поліції кандидати приїдуть сюди, ми їм покажемо запропоноване житло й кабінети. До речі, кабінети вельми добротні, після ремонту, теплі. Житло в Перещепиному виділимо зі службового фонду, у Кернозівці, Голубівці й Михайлівці є багато хатинок на продаж, які можна зняти, купити в лізинг або просто домовитися з господарями.

– Ну, і наостанок, ще про що-небудь хороше.

– Придбали нову будівлю під міськраду, де будуть розміщуватися кілька відділів і служб — ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг або «Єдине вікно»), відділ освіти, служба в справах дiтей, усі соціальні служби та приймальня мера Перещепиного.

Євген ЄВТУШЕНКО

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *