Вловіть різницю

Я хочу жити в Україні Гройсмана. В тій, де все чудово, де молочні ріки течуть між кисільних берегів, а на деревах ростуть безкоштовні стейки. Є така країна! Прем’єр-міністр Гройсман про це точно знає. В середу він розповів на засіданні Уряду, що в його Україні зростання економіки за перший квартал цього року склало 2,5%. Капітальні інвестиції збільшилися на 21%. Обсяг експорту товарів у ціновому вираженні виріс більш ніж на 25%. А середня зарплата виросла відразу на 20%.

Хоча, що стосується зарплати, то мені навіть більше до душі Україна міністра соцполітики Реви. В його Україні зарплата зростає в два рази швидше, ніж в Україні прем’єр-міністра. Андрій Рева позавчора чітко сказав: «За п’ять місяців фонд оплати праці в Україні зріс на 37%, тобто на стільки ж зросла середня зарплата. Уряд вичислив, що наприкінці року середня заробітна плата складе вже 7104 гривні».

Уявляєте, який відкривається вибір перед кожним українцем. Радіти інвестиціям ми будемо в Україні Гройсмана, а отримувати семитисячну зарплату в Україні Реви. Треба ще заздалегідь дізнатися, де буде Україна для пенсіонерів із «осучасненими пенсіями», які виростуть хоч і не до 7 тисяч, але ж гривень 200-500 підкинути обіцяють.

Головне не переплутати – тим, хто збираються на пенсію з 2018 року, до тієї пенсійної України краще не потрапляти, від них вимагатимуть не 15, як сьогодні, а 25 років офіційно оформленого трудового стажу. А якщо такого стажу немає – пенсії не буде, буде якась «соціальна допомога», розмір якої на сьогоднішній день становить 600 із копійками гривень.

І ось ще що – з Україною Гройсмана потрібно бути акуратніше. А то в нього в одній кишені зарплати, ВВП та інвестиції зростають, – і це, звісно, просто чудово. А в іншій кишені лежить проект постанови Кабміну про затвердження фінансового плану НАК «Нафтогаз України». І в цьому документику акуратно так, дрібними літерами написано, що ціна на газ для населення з 1 жовтня має зрости майже на 19%. Це означає подорожчання газу майже на гривню за кубометр, а на скільки при цьому подорожчає тепло – краще й не думати.

Ваш Мартин КАПУСТА

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *