Влада і громадськість Новомосковська підтримали збільшення інвестпрограми ДТЕК Дніпрообленерго для посилення електромереж міста

Влада і громадськість Новомосковська на відкритому обговоренні підтримали виділення додаткового фінансування до інвестиційної програми ДТЕК Дніпрообленерго, щоб виконати посилення електромереж міста. Цьогоріч Новомосковськ планує перевести два мікрорайони – більше 30 багатоповерхівок – на електроопалення. За оцінкою ДТЕК Дніпрообленерго, на посилення мереж потрібно направити більше 40 млн грн.

Влада Новомосковська та енергетики вже почали обговорення проектів щодо відмови від неефективного центрального опалення з переходом на електроопалення. Для реалізації проектів необхідно отримати рішення про додаткове фінансування інвестпрограми ДТЕК Дніпрообленерго з боку Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ). Тоді енергетики відразу зможуть приступити до посилення мереж міста.

Участь у відкритому обговоренні змін брали представники депутатського корпусу обласної ради, керівництво облдержадміністрації, влади міста, лідери громадських організацій. З підтриманими змінами оновлений проект інвестпрограми буде направлено на погодження в НКРЕКУ, від якої влада та енергетики також розраховують отримати схвалення.

За словами секретаря Новомосковської міськради Сергія Горошка, Новомосковськ не перший рік стикається з проблемою початку опалювального сезону. Це пов’язано з тим, що мережі давно не ремонтувалися, оскільки «Новомосковськтеплоенерго» не має на це коштів. Крім того, мають місце хронічні неплатежі населення. Рівень оплати не перевищує 60%, що не дає можливості отримувати необхідний ліміт газу.

«У зв’язку з цим було прийнято рішення про поетапний перехід Новомосковська на індивідуальне електроопалення. Зараз спільно з ДТЕК Дніпрообленерго розробляється відповідна програма, готується проектна документація з реконструкції внутрішньобудинкових систем. Згідно з цією програмою, в 2017-2018 роках ми повинні перевести на електроопалення 2 мікрорайони. Це близько 30 багатоквартирних будинків, – зазначив Сергій Горошко. – Нам потрібна професійна допомога енергетиків, і вони готові її надавати. Виконання необхідних робіт важливо для того, щоб місто підготувалося до зими, а в людей не виникало проблем з опаленням цієї зими. Після підготовки мереж будемо розглядати питання про надання малозабезпеченим громадянам фінансової допомоги на переобладнання мереж всередині квартири».

Своєю чергою технічний директор ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» Сергій Березовський повідомив, що централізоване опалення в ряді населених пунктів Дніпропетровської області застаріло та не може повноцінно опалювати квартири й об’єкти соціальної сфери. У зв’язку з цим міста вибирають для себе електроопалення, яке є найбільш вигідним.

«У 2016 році від централізованого опалення відмовилися Нікополь і Марганець. Рішення було раптовим, і в опалювальний період у цих містах виникали перебої з електропостачанням. Енергетики попереджали про можливі проблеми, тому що зношеність мереж становить близько 60-70%. Мережі готувалися в спішному порядку. Перед нами стояло завдання – не допустити зриву опалювального сезону. Ми це завдання виконали, але відключень уникнути не вдалося, – нагадав Сергій Березовський – Тому ми просимо міську владу, щоб перехід на електроопалення в області здійснювався узгоджено та поетапно. Зараз про такі плани оголосили в Новомосковську. На сьогоднішній день розробляються проекти з переходу на електроопалення. З владою Новомосковська досягнуто повне порозуміння щодо цього питання».

Прес-служба ДТЕК

Довідка «ТРК»

ДТЕК Енерго – операційна компанія, що відповідає за видобуток вугілля, генерацію та дистрибуцію електроенергії в структурі енергетичного холдингу ДТЕК. У портфель активів у вуглевидобутку, тепловій енергетиці та дистрибуції входять 17 шахт і 5 вуглезбагачувальних фабрик, 9 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю понад 17 ГВт, 5 підприємств із дистрибуції електроенергії, які обслуговують 3,5 млн побутових споживачів і 82,5 тис. підприємств.

ДТЕК – найбільший енергетичний холдинг України з активами у видобутку вугілля, генерації та дистрибуції електроенергії, альтернативній енергетиці та видобутку природного газу. Чисельність співробітників ДТЕК – 75 тисяч осіб.

Відпуск електроенергії генеруючими підприємствами ДТЕК у 2016 році склав 40,1 млрд кВт/год, з яких 608 млн кВт/год забезпечила ВЕС, передача електроенергії по мережах – 45,8 млрд кВт/год, видобуток вугілля – 31,2 млн т, видобуток природного газу – 1,6 млрд куб. м.

Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов.

У всіх містах діяльності своїх підприємств ДТЕК реалізує проекти соціального партнерства.

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *