• особиста думка

Вирішується доля безперебійного водопостачання Новомосковська

З ініціативи народного депутата України Вадима Нестеренка в Державній обласній адміністрації відбулася перша нарада стосовно долі водопровідної труби, що живить Новомосковськ питною водою.

Нараду проводив заступник голови обладміністрації, який займається питаннями житлово-комунального господарства, Володимир Пруцаков, котрий запросив усі зацікавлені та причетні до водопроводу організації та представників місцевих органів влади населених пунктів і районів, через які проходить «Новомосковська труба». Були присутні: голови селищних рад Слобожанського (колишнє Ювілейне) та Підгородного, заступник голови Дніпропетровського району, в. о. міського голови Новомосковська, керівник Дніпроводоканалу, заступник керівника обласного ЖКГ.

– Суть проблеми в тому, що у 20-кілометрового водогону, що тягнеться з Дніпра в Новомосковськ, давно минули всі мислимі й немислимі строки експлуатації, – пояснює ситуацію Вадим Нестеренко. – Продірявлені труби раз у раз лопаються й рвуться, через що втрати води збільшуються в геометричній прогресії. В результаті вода в повному обсязі не доходить до новомосковців, але за весь цей обсяг, хочеш-не хочеш, а платити Дніпропетровському водоканалу треба! Це одна з головних складових того питання, що вартість куба води в Новомосковську виходить вища, ніж у Дніпрі.

Не наша вина, що цей водопровід – єдине підведення питної води до Новомосковська. Якщо, не дай Бог, трапитися великий порив труби, то місто залишиться без води. Такого розвитку подій не можна допустити в жодному разі. Тим більше, що альтернативи водопостачання міста немає, водозабір Новомосковська з Самари, за твердженням фахівців, осушить річку за кілька днів. А якщо брати воду з каналу Дніпро-Донбас – потрібно прокладати абсолютно новий водопровід протяжністю в 40 км, що вдвічі довше за існуючий. Вихід один – реконструювати старий. Для чого, власне, я й ініціював цю нараду, – підсумував народний обранець.

Питання реконструкції зіткнулося з іншим – хто за це платитиме? Заступник губернатора Володимир Пруцаков одразу перевів стрілки на місцеві громади, адже в країні йде децентралізація, і на подібні проекти обласних субвенцій не передбачено. Мовляв, це справа місцевих територіальних громад, через територію яких проходить труба, і тих, хто користується цією водою. І запропонував як варіант пайову участь Слобожанської, Підгородненської та Новомосковської громад, з урахуванням їх споживання води, у фінансуванні виготовлення техніко-економічного обґрунтування і проведення самої реконструкції. Підрахували та озвучили їхню приблизну вартість: проект – 4-5 млн, його реалізація 150-160 млн грн. Сума практично непідйомна, навіть якщо розділити, з урахуванням споживання, на три громади…

В результаті наради попередньо вирішили зайнятися поки частковим ремонтом – дюкера в Підгородному і частиною водопроводу під Новомосковськом. Однак проект ТЕО замовляти на реконструкцію всієї протяжності водопроводу.

За твердженням Вадима Нестеренка, розробку проекту потрібно замовляти вже завтра, щоб до вересневої або жовтневої сесії можна було розподілити додаткові бюджетні надходження в тому числі й на роботи з оновлення системи водопостачання міста. Це дійсно дуже серйозна для міста проблема і її потрібно вирішувати капітально.

Наступну нараду з питання водопроводу в ДніпроОДА призначили на вересень.

Євген ЄВТУШЕНКО

Tags :

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *