• SAMSUNG CAMERA PICTURES
    SAMSUNG CAMERA PICTURES

Вибір професії — важливий крок

Вибір професії — чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя, та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Молодь сьогодення, обираючи професію, часто спирається на критерії престижності, вигідності. Та самі по собі великі гроші й посада не гарантують задоволення роботою та собою. Існує багато цікавих, творчих, необхідних професій, тож потрібно обрати саме ту, котра найбільше до душі. Професійне самовизначення — процес нешвидкий і нелегкий, тому правильний вибір професії є саме тією крапкою, у якій сходяться інтереси особистості й суспільства.

Мріючи про певну професію, учнівська молодь повинна замислюватися й над тим, чи справді саме вони годяться для такої роботи. Для відповіді на це питання вони мають знати вимоги професії для людини, яка її обрала. Низка заходів, спрямованих на профорієнтаційну обізнаність, проводиться у НВК, серед яких — бесіди, перегляд преси, довідників для вступників, індивідуальні консультації, зустрічі з людьми різних професій, фахівцями-консультантами. Так, нещодавно в стінах Вільненського НВК відбулася зустріч зі студентами Красноградського коледжу Харківської гуманітарно-педагогічної академії Богданом та Романом Охматами. Юнаки з великим задоволенням презентували свій заклад, розповідали про навчання й буденність студентів, участь у різноманітних конкурсах та заходах, запрошували здобути низку професій педагогічного спрямування, зокрема — «Вихователь дитячого садочка». Показували буклети, робили обмін телефонними номерами й на згадку традиційно сфотографувалися.

Вирішуючи, яка професія цікавить тебе найбільше,звісно, потрібно враховувати не лише думку батьків, друзів і знайомих, а насамперед визначитися, що подобається саме тобі. Потрібно чітко зрозуміти, чого ти очікуєш від майбутньої професії. Тож, головним завданням профорієнтаційного спрямування є надання допомоги майбутньому випускнику виявити в собі професійно значущі якості та здібності, де б він міг у майбутньому максимально самореалізуватися.

Бібліотекар Вільненського НВК Лідія ШЕРСТЮК

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *