Вибори-2019: у колі першому

Активність виборців на рівні

На момент закриття виборчих дільниць о 20–00 31-го березня явка виборців на виборах президента в Дніпропетровській області склала 66 %. Такі дані оприлюднені на сайті Центральної виборчої комісії (ЦВК). За даними ЦВК, найвища явка зафіксована в округах № 36 (Павлоград, Першотравенськ, Тернівка, Павлоградський район) — 69,11 %, № 31 (Покровський район, частина Тернівського району, Кривий Ріг) — 69,85 %; № 32 (Кривий Ріг) — 69,97 %. Найменш активно проголосували в округах № 35 — 61,25 % (Нікополь та район, Покров), № 40 (Марганець, частина Кам’янського, Криничанський, Солонянський, Томаківський райони) — 61,43 %, № 34 (Вільногірськ, Жовті Води, Верхньодніпровський, П’ятихатський, Царичанський райони) — 62,27 %, № 37 (частина Кривого Рогу, Криворізький, Апостолівський, Софіївський, Широківський райони) — 63,05 %. Усього в Дніпропетровській області 17 виборчих округів.

Результати в Україні:

Результати в області:

Результати 38-го округу:

«Новости Днепра»

КВУ: «Системних порушень не виявили»

В ході голосування на чергових виборах Президента України на ділянках Дніпропетровської області не виявлено системних порушень. Про це заявив голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв.

За його словами, перша категорія порушень пов’язана з затримкою процедури ранкового підготовчого засідання, через що кілька виборчих дільниць відкрилися не рівно о 08:00.

Друга категорія порушень пов’язана з проблемами в списках виборців. Так у багатьох випадках кілька виборців виявилися прописані за однією й тією ж адресою. Також велика кількість людей не знайшли себе в списках виборців.

Третя категорія порушень — це традиційні спроби сфотографувати або винести бюлетень.

«У сільській місцевості в нас були випадки, коли люди голосували не за відповідною документації. Хочу зазначити, що це ст. 158 КК України. Тільки паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України є документами, що дають підставу для голосування. Був також зафіксований випадок, коли виборцю дали можливість проголосувати за ксерокопією паспорта», — розповів Станіслав Жолудєв.

Він також додав, що в Кривому Розі було зафіксовано прибуття автобусів із молодими людьми спортивної зовнішності. Проте, до моменту закриття дільниць ніяких провокацій зафіксовано не було.

За матеріалами ІА «Мост-Днепр»

Рапортує «ОПОРА»

Про те, які порушення зафіксували на дільницях, і як змінилася явка в порівнянні з попередніми виборами розповів координатор громадського спостереження за виборчим процесом Громадянської мережі «ОПОРА» в Дніпропетровській області Вадим Головченко.

Експерт розповідає, що позитивним фактом на цих виборах є зростання відповідальності громадян. Здебільшого це стосується молоді — кількість виборців 19–30 років збільшилася. Відсоток явки серед старшого покоління традиційно тримається на високих показниках, особливо в сільській місцевості. На деяких дільницях спостерігачі «ОПОРА» зафіксували приблизно 70 % виборців, тоді як на попередніх виборах явка становила приблизно 44–52 %.

Усього за день мережа «ОПОРА» виявила приблизно 17 порушень, з них 10 — у Дніпрі та 7 — в області. «Серед кричущих моментів — робота державного реєстру виборців. Часто трапляються «мертві душі» — люди, які померли 5–7 років тому та досі знаходяться в списках. Було й таке, що людина знаходила себе в реєстрі, їй приходило запрошення, а вже на ділянці в списку її не знаходили. Або, наприклад, приходить сімейна пара і виявляється, що в них за місцем проживання хтось ще зареєстрований», — розповідає Вадим Головченко.

Також спостерігачі «ОПОРА» стали свідками певного людського фактора, який може призвести до кримінальної відповідальності. Наприклад, зафіксували видачу другого бюлетеня за нотаріальним дорученням, що не передбачено жодними законодавчими нормами. Незважаючи на заборону, подекуди на ділянках велася агітація. Виборці масово фотографували свої бюлетені й навіть була спроба винести бюлетень.

На певних ділянках зафіксували, що в ящиках лежать бюлетені з однаковими відмітками — трикутниками. Це може говорити про те, що працює мережа за якогось кандидата. «Член комісії потім порахує під час голосування ці позначки, щоби дізнатися, чи виконала ця десятка-п’ятірка людей своє завдання. Також ми зустрічали громадян зі списками на входах у ділянки. Вони, ймовірно, фіксували тих виборців, які «повинні були з’явитися», — коментує Вадим Головченко.

За матеріалами ІА «Інформатор»

На окрузі

За даними ЦВК, окружна виборча комісія 38-го виборчого округу, куди входять Новомосковський, Магдалинівський і Юр’ївський райони, а також м. Новомосковськ уже опрацювала 100 % протоколів.

Найбільшу кількість голосів виборців отримав Володимир Зеленський. За нього проголосували 42 520 людей.

Друге місце мешканці округу віддали Юрію Бойко. За нього проголосували 16 465 осіб.

Третє місце в Олександа Вілкула. Його підтримали 7 269 мешканців. Усього в голосуванні взяли участь 92 669 мешканців округу.

0569com.ua (01.04.2019 16:13)

 

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *