Весняна ФОНТАНОсмагорiя

У дні великодніх свят на головній і нещодавно відродженій площі Новомосковська свій перший весняний сезон розпочав унікальний музично-світловий фонтан, який вражає своїми розмахом, масштабністю, видовищністю та унікальністю.

Скориставшись святами та погожим деньком, новомосковці з задоволенням прогулювалися оновленою площею, переконуючись у післязимовій збереженості 16-ти сучасних кам’яних декоративних лавок, 11-ти лавок-клумб, 30-ти антивандальних лавок із нержавіючої сталі, 15 тис. кв. м тротуарної плитки, 9 тисяч кв. м зеленого дерну на клумбах, 1000 кущів троянд і понад 300 ялинок, туй, лип, кленів, слив, платанів і екзотичних сакур… Цікаво було й дітям перевірити гойдалки та каруселі на модерновому дитячому майданчику з безпечним покриттям під ногами. На щастя більшості й нещастя купки злостивців — клумби на площі зеленіли, дерева розпускалися, на лавочках відпочивали люди, на гойдалках розважалися діти. Усі очікували обіцяної ФОНТАНОсмагорii — запуску чудо-фонтану.

Так, новомосковці цього дня продовжували святкувати Великдень. Власне, ще з обіду площа стала центром зосередження городян. Яскрава театралізовано-концертна програма за участі кращих творчих колективів міста, приурочена до встановлення національного рекорду створення найбільшого Тризуба з великодніх пасок, безупинно, нон-стопом, перейшло в заворожуюче вечірнє дійство пуску фонтану.

Весняне відкриття першого повноцінного сезону роботи фонтану городяни довірили народному депутату України Вадиму Нестеренку, завдяки ініціативі якого успішно проведена масштабна реконструкція площі Героїв, де й був встановлений новий фонтан.

«Площа Героїв і музичний фонтан стали гордістю нашого міста, — сказав у привітанні нардеп. — Це унікальний проект. Такого фонтану немає в жодному місті Дніпропетровської області й жодному обласному центрі України. І, що важливо, на зведення цього фонтану, так само, як і на реконструкцію самої площі, не витрачено жодної гривні з місцевого бюджету».

Після зворотного відліку, який зазвичай застосовують під час космічних запусків, під гучні оплески тисяч присутніх, немов танець казкового водоспаду, фонтан вивегрнув перші кольорові струмені води на висоту чотириповерхового будинку.

Не зважаючи на постійну критику з боку деяких новомосковців щодо оновленої площі та фонтану, уся площа Героїв була заповнена людьми. Містяни щиро раділи, посміхались, аплодували, знімали святкове дійство на свої гаджети та фотографувались, навіть танцювали на оновленій площі. Гуляння продовжувалось майже до півночі.

Євген ЄВТУШЕНКО

Ані копійки з міського бюджету

Всі роботи з реконструкції площі Героїв та встановлення музичного фонтану фінансувалися виключно з Фонду регіонального розвитку. Проект реконструкції був розроблений дніпровськими фахівцями. Після успішного захисту в Кабміні, Фонд Регіонального розвитку виділив цільову субвенцію на реконструкцію центральної площі Новомосковська.

Пряма мова

Сергій Горошко, секретар Новомосковської міської ради, в. о. міського голови:

«Головне завдання Вадима Нестеренка як народного депутата полягає в з’єднанні бюджетів різних рівнів: місцевого, районного, міського, обласного та держбюджету. Цей процес знаходиться виключно в компетенції народного депутата, який зміг «привести» понад 120 мільйонів із держбюджету на реконструкцію площі в невеликому місті».

Костянтин Морозов, заступник міського голови:

«Восени минулого року ми урочисто відкрили оновлену площу Героїв і запустили чергову гордість Новомосковська — музичний фонтан. Зрозуміло, що без участі Вадима Григоровича Нестеренка місто ніколи не змогло б провести настільки дорогі роботи. Вибити гроші, знайти підрядника, оскільки далеко не кожен підрядник візьметься за проведення таких масштабних робіт. І сьогодні ми з гордістю можемо говорити про те, що в нашому місті встановлено новий сучасний музично-світловий фонтан: екологічний та економічний. Вода закачується в резервуар фонтану один раз на сезон і, проходячи різні фільтри, циркулює по колу. Навантаження на місто немає. Один раз набрали воду — і вона працює до кінця сезону».

Житель Новомосковська Василь Федорович Сергатюк:

«Ми дуже раді, що нардеп Нестеренко зміг домогтися виділення коштів на реконструкцію площі, яка сьогодні стала улюбленим місцем відпочинку городян. Вадим Нестеренко грає дуже важливу роль у забезпеченні життєдіяльності нашого міста: були проблеми з теплом — відповідальність за процес переговорів узяв на себе Нестеренко, перебої з водою — посередником теж був Нестеренко, лобі на виділення коштів з обласного бюджету на відновлення доріг у місті — Нестеренко, ремонт будівель шкіл, садків — Нестеренко. І список цей можна продовжувати».

Захват і захоплення

Весь день на головній сцені Новомосковська виступали дитячі музичні колективи міста. «Моя дочка Марія займається в театрі мод «Аніта» й сьогодні їхній колектив запросили виступити, — ділиться враженнями Наталія Князева, — Цей прекрасний концерт для дітей і дорослих — ініціатива народного депутата Вадима Нестеренка. Це дуже здорово, що сьогодні на сцені талановиті діти Новомосковська, на яких прийшли помилуватися городяни. Ну, а сам фонтан — захват і захоплення. Дуже здорово, навіть не віриться, що в нашому місті тепер є таке диво!».

Струмені води новомосковського фонтану, що підсвічуються сотнями ламп, піднімаються на 15-метрову висоту. На площі — тисячі городян. Люди не приховують своїх емоцій. «Сьогодні на концерті перед тисячами городян виступив мій учень Єгор Терещенко. Єгор — зірочка не тільки Новомосковська, а й області, наш український Робертіно Лоретті, — з гордістю представляє свого учня викладач вокалу Анастасія Макарчук, — Ми раді, що в місті є можливість розвивати таланти наших дітей і прославляти рідний Новомосковськ. І відкриття оновленої площі Героїв, початок роботи музичного фонтану — наша спільна перемога: перемога насамперед городян, міської влади та Вадима Нестеренка, який дуже багато робить для розвитку Новомосковська».

Як усе починалося

50 років центральна площа Новомосковська не знала ремонту, останні 20 років були мрії, були слова, але далі справа не йшла. Мрію жителів Новомосковська взявся втілити народний депутат України Вадим Нестеренко. «Грошей у міському бюджеті тоді не було, втім, їх і зараз немає, — констатує нардеп. — Єдиний вихід — знайти зовнішнє фінансування завдяки цільовій урядовій субвенції з фонду регіонального розвитку державного бюджету. Виходить, я не дарма випрошував в урядових кабінетах ці чималі гроші — мільйони. Не можна не захопитися і високим рівнем професіоналізму в особі замовника — облдержадміністрації та, безумовно, безпосередніми виконавцями реконструкції площі в особі будівельників СК «Будінвест», які перевершили себе і здали об’єкт раніше наміченого терміну».

Плани на майбутнє

Вадим Нестеренко констатував, що за короткий час оновлена площа стала улюбленим місцем відпочинку новомосковців і гостей міста, а подібних фонтанів немає в жодному місті області. Тож ці об’єкти надихають докласти максимум зусиль до завершення реконструкції Свято-Троїцького собору, початку реконструкції набережної Самари, капітального ремонту центрального стадіону «Металург» і 13-ї школи.

 

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *