Вердикт соціологів: східний регіон «здав на права»

У липні в Україні провели другу хвилю соціологічного дослідження «Що українці знають та як розуміють права людини», під час якого до опитування долучили близько двох тисяч респондентів. 27-го листопада, експерти розповіли чим жителі східного регіону (Дніпропетровщина, Запорізька та Харківська області) відрізняються у своїх цінностях, сприйнятті прав людини, як конфлікт впливає на оцінки людей.

Загалом респондентам було запропоновано 13 різних цінностей, виявилося, що свобода займає перше місце у всіх регіонах, а в східному за неї проголосували 93 % опитуваних. Друге місце займає справедливість, третє — безпека.

Ще одним питанням була готовність людей відмовитися від своїх прав і свободи заради певного матеріального рівня достатку та добробуту. 43 % громадян зазначили, що не готові. Із соціально-економічних цінностей право на соціальне забезпечення 66 % жителів сходу вважають найважливішим, право на освіту — 61 %, а право на житло — 60 %.

Респондентів також опитали щодо їх оцінки змін у країні за роки після Євромайдану. Результат виявився невтішним: 49 % жителів сходу вважають, що ситуація змінилася на гірше.

За матеріалами сайту «Дніпроград»

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *