Вадим Нестеренко: «Я домагаюся передачі прилеглої до сільських населених пунктів землі в розпорядження сільських громад»

«Передача більшої частини повноважень з управління земельними ресурсами від органів державної влади в руки місцевого самоврядування, сільським радам – ​​це одна з найбільш принципових моїх передвиборчих обіцянок, і я радий тому, що вона втілилася в законопроект № 7118, який я безумовно підтримаю, оскільки в його основі лежать напрацювання нашого профільного комітету, в тому числі й мої», – так прокоментував народний депутат Вадим Нестеренко внесення Кабміном до ВР проекту закону, який повинен суттєво змінити управління земельними ресурсами в країні.

Депутат пояснив, що йдеться про державні землі, які знаходяться в межах територій об’єднаних територіальних громад. Сільським, селищним, міським радам об’єднаних територіальних громад передаються повноваження, що дозволяють їм розпоряджатися цими землями. Зокрема – приймати рішення передачі цих земель у власність або в оренду, зміна цільового призначення земельних ділянок. А в разі необхідності для розвитку громади – право на вилучення їх для суспільних потреб.

«Фактично мова йде про створення додаткової та потужної фінансової бази для життєдіяльності сіл та об’єднаних громад, про усунення давньої несправедливості, коли всі доходи від прилеглих до околиці села земель йшли не до місцевого, а до центрального бюджету. Крім того, нераціональне використання земель держфонду, долю яких вирішували міські чиновники, нерідко призводило до конфліктів, до порушення прав та інтересів сільських жителів. Тому я з колегами по аграрному комітету постійно працював над тим, щоб законодавчо передати право розпоряджатися прилеглими до сільських населених пунктів землями в руки сільрад і сільських громад», – підкреслив Вадим Нестеренко.

Народний депутат нагадав, що існуюче сьогодні об’єднання в держгеокадастрі реєстраційних та управлінських функцій, аналогічне змішання функцій у комісії Мін’юсту з майнових спорів – призводить до цілого ряду зловживань, і що справжніми господарями прилеглої до населеного пункту землі можуть бути тільки самі селяни. Піклуватися про неї та отримувати прибуток для розвитку своїх сіл і громад.

«Перші кроки в цьому напрямку вже зроблені, рік тому я підтримав законопроект 3038, який з наступного фінансового року передає 5% рентної плати за користування надрами для видобутку газу й нафти в місцеві бюджети, в тому числі 1,5% – до бюджету сільради або ОТГ. Якщо нам вдасться відстояти цю норму в держбюджеті 2018 року, то, наприклад, жителі Магдалинівського району відразу відчують збільшення прибуткової частини бюджетів своїх громад. Не можна забувати, що створення ОТГ має не тільки позитивні моменти, громади разом із додатковими правами отримають і ресурсомісткі обов’язки з утримання інфраструктури та соціальної сфери. Тому я вважаю своїм обов’язком працювати в Раді над тим, щоб максимально збільшувати дохідну частину бюджетів сільських рад та об’єднаних громад. Це я обіцяв своїм виборцям, і я своєму слову вірний», – резюмував народний депутат Вадим Нестеренко.

 

Віталій ШИЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *