Вадим Нестеренко з трибуни Верховної Ради звернувся до Президента Володимира Зеленського від себе і від виборців 38-го округу!

Суть звернення полягає в тому, що дороги на окрузі, як втім і по всій Україні, знаходяться в жахливому стані. Зараз у розпалі сезон активного ремонту доріг, але не зважаючи на те, що є конкретний план ремонтів доріг на окрузі, який народний депутат відпрацював з обласною держадміністрацією, він практично не реалізується.

Глава Уряду займається своїми виборами, керівництво ДніпроОДА відправлено у відставку і незрозуміло, хто керує зараз цими роботами. Держслужба автодоріг вся в боргах через недофінансування і вимагає грошей, а розв’язати цю проблему без втручання керівництва країни неможливо. Але всі чекають виборів, чиновники ухиляються від ухвалення рішень в очікуванні результатів виборів, чекають формування нового Уряду та затвердження нового прем’єра. А новому голові уряду знадобиться час, щоб пірнути в роботу, розставити своїх людей, а до того часу буде вже зима, дороги вже неможливо буде ремонтувати.

Тому народний депутат звернувся до голови держави Володимира Зеленського, який говорив у своїх передвиборчих роликах про ремонт доріг, як про пріоритет, і вказівки якого Гройсман не може ігнорувати.

Публікуємо стенограму виступу:

Темою цього брифінгу є жахливий стан доріг на території мого виборчого округу №38 на Дніпропетровщині, до якого входять Новомосковськ та райони.

Дороги – це система життєдіяльності економічного існування людей, особливо у сільській місцевості. Маршрутні та шкільні автобуси, карети швидкої допомоги та сімейні лікарі, продуктові машини відмовляються заїжджати у села . Наближається повний колапс.

Так сталося, що за минулої влади усе фінансування більшості доріг було компетенцією виключно Укравтодору та фінансувалось із державного бюджету. Укравтодор, як більшість державних підприємств, погруз у величезних боргах і декілька років тому, стало зрозуміло, що скільки їм грошей не виділяй, більша їх частина йшла на погашення якихось безкінечних заборгованостей минулих років.

Так, до речі, сталось і в цьому році. Я особисто неодноразово був у Службі автодоріг і питав, де розподіл розпіарених 50-ти мільярдів, депутатами нашого скликання проголосованих. Відповідь: ці мільярди на одні борги, інші, ще інші. Залишкова сума відходила на капітальний ремонт 3-5 відсотків автошляхів по всій державі за захмарними цінами за один кілометр. А на утримання та ямкові ремонти – нуль.

Так сталося, що на моєму окрузі є безліч державних та, з минулого року, обласних доріг. У більш жахливому стані вони ще не були. Найпринизливіше те, що біля найбільших ям стоять борди від Уряду з рапортом про рекордні дорожні ремонти.

Сьогодні депутати та кандидати в депутати майже єдині люди у державі, які йдуть до людей та вислуховують людське обурення через безпорадність Уряду та виконавців на місцях. Люди навіть не розуміють, що вплив депутата на виконавчі структури обмежується одним голосуванням за прем’єра та затвердженням раз у рік загальної суму бюджету на Службу автодоріг. А далі депутат перетворюється на жебрака у не підлеглих йому виконавчих органів. І якщо в тебе є особисті стосунки, то якось щось просувається, якщо немає – то йди і читай борди від Гройсмана.

Ми, до речі, розробили непоганий план з ремонтів обласних доріг разом із фахівцями ОДА, але зміна керівника держави звільнила автоматично з роботи і виконавців.

Знайшли ми порозуміння і щодо державних автошляхів територіального та місцевого значення з Головою служби Новаком на умовах співфінансування, але виконання доручень просувається дуже повільно.

Загалом я хочу всебічно підтримати нового Президента в його бажанні щонайперше займатись дорогами, яких вже майже не існує та почати нарешті роздавати хоч якісь розпорядження цьому Уряду про прискорення робіт. Поки ще Уряд готовий виконувати усі доручення Президента з найвищим рейтингом

Я вимагаю від виконавчої влади негайно приступити до ремонту наступних доріг. А то, як кажуть, зима вже близько…

Записав Віталій ШИЛОВ

Немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *